Poznań: Volkswagen planuje zwolnienia pracowników

Volkswagen fot. ROAZK
To kolejne zwolnienia, po zapowiadanych wcześniejszych wypowiedzeniach umów czasowych. Ale tym razem pracę ma stracić 450 osób.

Firma wznowiła produkcję trzy tygodnie temu, ale do pracy na pełnych obrotach sporo brakuje. Powodem są nadal kłopoty z dostawami części, a także zmniejszony popyt na samochody. To sprawiło, że Volkswagen podjął decyzję o kolejnej redukcji zatrudnienia.

Już w kwietniu, jak informowaliśmy,  firma zapowiedziała wcześniejsze zakończenie współpracy z około 200 osobami zatrudnionymi czasowo. Miały pracować do września, ale ze względu na sytuację umowy wypowiedziano im już w kwietniu. Teraz okazuje się, że do zwolnienia jest jeszcze 450 osób. Głównie będą to pracownicy zatrudnieni na umowy na czas określony, a będą zwalniani sukcesywnie do końca przyszłego roku.

Mimo to spółka nie wycofuje się z planów rozpoczęcia produkcji Volkswagena Caddy piątej generacji. Ma to nastąpić w drugiej połowie roku, jak w komunikacie prasowym obiecał Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań. Jego zdaniem ten samochód to przyszłość poznańskiej fabryki.

el

Podziel się: