Poznań: Umowa na budowę osiedla przy Opolskiej podpisana!

osiedle Opolska fot. ZKZL
ZKZL podpisał umowę z głównym wykonawcą na budowę osiedla przy ulicy Opolskiej. Pierwsze bloki zostaną oddane w pierwszym kwartale 2️022 roku. To największa inwestycja ZKZL w historii.

W pierwszym etapie powstanie 2️87 mieszkań. Na osiedlu blisko 30 proc. mieszkań będzie dostosowanych na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo powstanie również świetlica dla seniorów, by zachęcić lokalną społeczność do współpracy, wymiany doświadczeń oraz wzajemnej pomocy.

ZKZL na tę inwestycję dostał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości do 35 proc. kosztów kwalifikowanych, co stanowi ok. 22 milionów złotych. Jest to kwota wspierająca pierwszy i drugi etap inwestycji Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w tej lokalizacji. W pierwszej kolejności powstaną trzy budynki mieszkalne. Znajdą się w nich 163 lokale. W drugim etapie planowane są kolejne dwa budynki ze 124 mieszkaniami. Wsparcie zostanie rozliczone po zakończeniu inwestycji, jak o tym informowaliśmy.

Budynki mieszkalne powstaną na terenie baraków mieszkalnych wybudowanych przez Niemców podczas II Wojny Światowej dla wysiedlonych Polaków. Decyzja o ich budowie zapadła we wrześniu ubiegłego roku.

ZKZL, el

Podziel się: