Poznań: 22 miliony złotych dla ZKZL

ZKZL Opolska 3 fot. ZKZL
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego – otrzyma 22 mln zł na budowę mieszkań komunalnych przy ulicy Opolskiej. To największa inwestycja ZKZL w historii.

Umowa dotyczy finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat na realizację inwestycji mieszkaniowej przy ul. Opolskiej w Poznaniu. Podpisana umowa pozwala na finansowe wsparcie do 35 proc. kosztów kwalifikowanych, co stanowi ok. 22 milionów złotych. Jest to kwota wspierająca pierwszy i drugi etap inwestycji Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w tej lokalizacji. W pierwszej kolejności powstaną trzy budynki mieszkalne. Znajdą się w nich 163 lokale. W drugim etapie planowane są kolejne dwa budynki ze 124 mieszkaniami. Wsparcie zostanie rozliczone po zakończeniu inwestycji, czyli w 2022 roku.

Budynki mieszkalne powstaną na terenie baraków mieszkalnych wybudowanych przez Niemców podczas II Wojny Światowej dla wysiedlonych Polaków. Decyzja o ich budowie zapadła we wrześniu ubiegłego roku, jak o tym pisaliśmy.

ZKZL rozstrzygnął już przetarg na budowę mieszkań. W tym miesiącu nastąpi podpisanie umowy z głównym wykonawcą. Prace nad budową nowego osiedla ruszą w pierwszym kwartale 2020 roku. Oddanie pierwszych trzech budynków dla mieszkańców powinno nastąpić na początku 2022 roku. Docelowo na terenach przy ul. Opolskiej ma powstać prawie 1100 mieszkań.

ZKZL, el

Podziel się: