ZKZL Opolska 3 fot. ZKZL

Poznań: 22 miliony złotych dla ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego – otrzyma 22 mln zł na budowę mieszkań komunalnych przy ulicy Opolskiej. To największa inwestycja ZKZL w historii.

Umowa dotyczy finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat na realizację inwestycji mieszkaniowej przy ul. Opolskiej w Poznaniu. Podpisana umowa pozwala na finansowe wsparcie do 35 proc. kosztów kwalifikowanych, co stanowi ok. 22 milionów złotych. Jest to kwota wspierająca pierwszy i drugi etap inwestycji Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w tej lokalizacji. W pierwszej kolejności powstaną trzy budynki mieszkalne. Znajdą się w nich 163 lokale. W drugim etapie planowane są kolejne dwa budynki ze 124 mieszkaniami. Wsparcie zostanie rozliczone po zakończeniu inwestycji, czyli w 2022 roku.

Budynki mieszkalne powstaną na terenie baraków mieszkalnych wybudowanych przez Niemców podczas II Wojny Światowej dla wysiedlonych Polaków. Decyzja o ich budowie zapadła we wrześniu ubiegłego roku, jak o tym pisaliśmy.

ZKZL rozstrzygnął już przetarg na budowę mieszkań. W tym miesiącu nastąpi podpisanie umowy z głównym wykonawcą. Prace nad budową nowego osiedla ruszą w pierwszym kwartale 2020 roku. Oddanie pierwszych trzech budynków dla mieszkańców powinno nastąpić na początku 2022 roku. Docelowo na terenach przy ul. Opolskiej ma powstać prawie 1100 mieszkań.

ZKZL, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze