tygrys fot. Poznań Zoo

Poznań: Tygrysy w coraz lepszym stanie. Zoo: “Żeby objawił się milioner”

Kolejny tygrys powoli wraca do zdrowia. Aqua umył się i “opuścił kącik rozpaczy”. Pracownicy zoo marzą, że pojawi się milioner, który umożliwi im dalsze pomaganie.

Tygrysy trafiły do Poznania z granicy polsko – białoruskiej. Zwierzęta miały zostać przetransportowane do jednego z cyrków na terenie Rosji, ale ze względu na formalności utknęły na granicy. Tam przebywały w fatalnych warunkach. Zbyt małe klatki oraz nieodpowiednia dieta, doprowadziły do tego, że jeden z tygrysów nie przeżył. Pracownicy poznańskiego zoo jak tylko dowiedzieli się o sytuacji, ruszyli na pomoc.

– Chude, odwodnione, z zapadniętymi oczami, futra obklejone odchodami, odparzenia od moczu, w totalnym stresie, bez woli i chęci do życia. Pokrzywione grzbiety, straszliwy smród w aucie. Skrzywdzone, cierpiące i upodlone – tak opisywała stan zwierząt Małgorzata Chodyła, rzecznika prasowa poznańskiego ogrodu.

Na szczęście wszystkie tygrysy powoli wracają do siebie. – Wszystkie tygrysy były bardzo odwodnione z uwagi na warunki, w jakich były przewożone i trzymane przez kilka dni – tłumaczył w rozmowie z RMF FM, Jarosław Przybylski, weterynarz poznańskiego zoo, dodając że zwierzęta teraz potrzebują odpowiedniej diety oraz ruchu.

Dziś pracownicy zoo pochwalili się kolejną dobrą nowiną. Jeden z tygrysów, umył się i opuścił “kącik rozpaczy”. To może oznaczać, że zwierzę czuje się coraz swobodniej i powoli wraca do zdrowia. Przy okazji pracownicy zoo zdradzili swoje osobiste marzenie. – Żeby objawił się milioner kochający tygrysy i zrobił nam Gwiazdkę na całe już życie, czyli ufundował w naszym zoo azyl dla wszystkich takich zwierząt, a my będziemy pomagać dalej – napisali pracownicy zoo na swoim facebooku.

Żeby zrealizować marzenie, trzeba uzbierać sześć milionów złotych. Pomóc może każdy wpłacając pieniądze na numer konta:

98 1020 4027 0000 1602 1441 7713
z dopiskiem CISNA I JEJ PRZYJACIELE
Odbiorca: Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań.
Dla przelewów międzynarodowych należy dodać Kod BIC PKO Banku Polskiego SA: BPKOPLPW

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze