tygrys fot. Poznań Zoo

Poznań: Tygrysy z zoo powoli wracają do formy. “Potrzebują ruchu i odpowiedniego żywienia”

Tygrysy, które dość niespodziewanie trafiły do Poznania są w coraz lepszej formie. Zachowują się spokojniej i powoli odzyskują siły.

Zwierzęta miały trafić do jednego z cyrków na terenie Rosji, ale ze względów formalnych zostały zatrzymane na granicy polsko – białoruskiej. Tam spędziły kilka dni w fatalnych warunkach, zamknięte w ciasnych klatkach, bez dostępu do odpowiedniego pożywienia. “Chude, odwodnione, z zapadniętymi oczami, futra obklejone odchodami, odparzenia od moczu, w totalnym stresie, bez woli i chęci do życia. Pokrzywione grzbiety, straszliwy smród w aucie. Skrzywdzone, cierpiące i upodlone” – tak opisywała ich stan Małgorzata Chodyła, rzecznika prasowa poznańskiego ogrodu.

Na szczęście, z każdym kolejnym dniem, tygrysy wyglądają coraz lepiej. – Wszystkie tygrysy były bardzo odwodnione z uwagi na warunki, w jakich były przewożone i trzymane przez kilka dni – tłumaczył w rozmowie z RMF FM, Jarosław Przybylski, weterynarz poznańskiego zoo. – Zwierzęta będą dochodziły do pełni sił przez kilka, kilkanaście dni. Są wychudzone, mają atrofię mięśniową, z uwagi na to, że były trzymane w złych warunkach przed transportem, w małych klatkach. Mają po prostu zanik mięśni. Potrzebują ruchu i odpowiedniego żywienia.

Poznański tygrysy mają już imiona. Softi, Gogh, Kan, Merida Waleczna, Aqua, Toth i Samson – tak zdecydowali się nazwać swoich podopiecznych pracownicy zoo. Niestety kilka ze zwierząt okazuje oznaki depresji, ale pracownicy zoo starają się zachować optymizm.

Źródło: RMF FM / FB zoo Poznań

6
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Wanda Dutkiewicz
Gość
Wanda Dutkiewicz

Bardzo sie cieszę że tygryski dobrzeją❤

Lidia Kasprzak
Gość
Lidia Kasprzak

jak się znalazły na wschodniej granicy???

Jacek Ciepluch
Gość
Jacek Ciepluch

Brawo Poznaniacy! Dziękuje.

Mariola Durkalec
Gość
Mariola Durkalec

Biedne koty ,przebyły drogę przez mękę. Teraz może być tylko lepiej.Trzymam kciuki i dziękuje pracownikom ZOO.

Swiss
Gość
Swiss

brawa dla. Biaorusinow ze nie przepuscili Transportu ze zwierzetami dalej. Wstyd Slam polakow ktorzy pracuja na polskich granicach inteligencja to oni nie grzesza.

BJR
Gość
BJR

Prawda . Ile takich transportów tak pszepuscili. Wstyd . Cały świat o tym wie . Ile łapówki oni wzięli . Ten baran net akceptował nagrodę . Wow ale cham . Trzy lata to zamalo.