Poznań: Tygrysy będą miały nowy dom? „Cuda się dzieją!”

tygrys fot. zoo poznań
Marek Woźniak, Marszałek województwa wielkopolskiego, zaproponował przekazanie poznańskiemu zoo nowych terenów, na których można byłoby stworzyć azyl dla tygrysów.

O zaskakującej propozycji poinformowało samo zoo. – Pan Marek Woźniak, Marszałek województwa wielkopolskiego (wielki miłośnik kotów), złożył spontaniczną propozycję: przekaże zoo kilkadziesiąt hektarów terenu ze stajniami (niegdysiejszy hipodrom) na poznańskiej Woli na Azyl dla Nieumarłych. Idealne miejsce! – napisali przedstawiciele zoo na facebooku.

Poznańskie zoo musi jeszcze pozyskać fundusze na stworzenie azylu. Kwota powinna wynosić około 6 milionów złotych. – Teraz będziemy prosić władze Poznania o akceptację propozycji i postaramy się pozyskać pieniądze z centralnego budżetu na remont i przystosowanie terenu dla Zwierząt! To jest milowy krok! Panie Marszałku, dziękujemy najpiękniej! – nie kryją emocji pracownicy zoo.

Tygrysy trafiły do Poznania przypadkiem. Zwierzęta podróżowały z Włoch do jednego z cyrków na terenie Rosji. Z przyczyn formalnych utknęły jednak na granicy Polski z Białorusią. Ze względu na warunki w których były przetrzymywane zwierzęta, pracownicy poznańskiego zoo ruszyli im pomóc. Siedem tygrysów z transportu trafiło do Poznania, dwa kolejne do prywatnego zoo w Człuchowie. Po odzyskaniu sił większość zwierząt została przetransportowana do Hiszpanii, gdzie mają zdecydowanie lepsze warunki do życia. W stolicy Wielkopolski zostały obecnie dwa tygrysy.

“Poznańskie” tygrysy dojechały do zoo w Hiszpanii. “Udało się!”

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: