Trzymaj Czystą Wartę fot. Ratuj Ryby

Poznań: Trzymaj Czystą Wartę – pierwsze 800 worków rozdanych. I popielniczki

Członkowie fundacji Ratuj Ryby spędzili kolejny weekend nad Warta, rozdając worki na śmieci i jednorazowe popielniczki w ramach akcji “Trzymaj Czystą Wartę”.

Rozdali 800 worków i 400 popielniczek.
– Niech się zapełniają, zamiast “fruwać i pływać” – z takimi życzeniami wręczali worki i popielniczki użytkownikom. Bo tak jak większych śmieci nad rzeką ubywa – tak o petach i kapslach tego, niestety, powiedzieć nie można. A to właśnie one są najbardziej uciążliwe dla środowiska – i trudne do sprzątania.

#TrzymajCzystąWartę – to miejski program edukacyjny, połączony z rozdawaniem worków oraz popielniczek w celu utrzymania czystości nad rzeką. Będzie realizowany przez całe wakacje w każdy weekend. 🙂

To również jeden z elementów eko kampanii “POZnaj Wartę”, w której będzie zrealizowanych wiele edukacyjno-rekreacyjnych wydarzeń nad rzeką. Jej częścią są między innymi akcje “VI Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia 2020“, “DNO, NIE dla butelek III”, “Plaża to NIE popielniczka Nadwarciańskie liczenie petów i kapsli” oraz “Eko edukacja i Eko Rejsy nad Wartą”.

Rozdawanie worków i popielniczek będzie się odbywało nad Wartą w każdy piątek i sobotę do końca sierpnia.

Ratuj Ryby, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze