Poznań: VI Sprzątanie Brzegów Warty

Fundacja “Ratuj Ryby” zaprasza na kolejne sprzątanie brzegów Warty od źródła do ujścia. W akcję zaangażowani są mieszkańcy i organizacje ze wszystkich miast i miejscowości leżących nad rzeką – także z Poznania. Sprzątanie odbywa się już po raz szósty i jest największą taką akcją w Polsce.

Zasada jest prosta: wszyscy chętni schodzą się nad Wartę 12 września o godzinie 14.00. Zbiórka przy Zagro Plaży Rataje. Warto zgłosić się wcześniej do fundacji Ratuj Ryby, która organizuje i koordynuje akcję, bo to pomoże jej równomiernie rozstawić uczestników sprzątania i posprzątać rzekę na całym odcinku poznańskim. To samo będzie się działo w innych miejscach, na całej długości rzeki.

“Liczymy, że tak jak w zeszłym roku, uda się wspólnie posprzątać ją całą, na odcinku 800 km” – piszą organizatorzy w swoim zaproszeniu do akcji. – “Bardzo liczymy na zgłoszenia wspaniałych ludzi, którzy w 2019 roku zebrali w sumie kilkadziesiąt (ok 50 ) ton śmieci!”.

Do udziału w sprzątaniu potrzebne są tylko rękawiczki i dobry humor – organizatorzy zapewniają worki i posiłek. Dobrze jest zabrać kalosze – mogą się przydać! Organizatorzy proszą też o nagranie krótkiego filmiku w czasie akcji, by pokazać pracę grupy i to, ile udało jej się zebrać śmieci.
“Film potwierdzający liczbę uczestników, miejsce i ilość śmieci oraz udział w kampanii edukacyjnej będzie dowodem dla kapituły rekordu Polski, a dla nas wszystkich wspólną pamiątką, którą połączymy w jedną całość (rzekę)” – wyjaśniają organizatorzy. Uczestnicy mogą też wziąć udział w konkursie fotograficznym, również mającym dodatkowo rozpropagować akcję.

Wszystkie informacje będą umieszczane na bieżąco na łamach profilu wydarzenia na Facebooku. Tu można także uzyskać wszystkie dodatkowe informacje. Do akcji dołączyły już sztaby z Poznania, Suchego Lasu, Czerwonaka, Biedruska, Gorzowa Wielkopolskiego, Konina, Goliny, Uniejowa, Rzgowa, Lądka, Pyzdr, Konina, Koła, Warty i Sieradza, Częstochowy, Rogalina, Radzewic, Mosiny, Rogalinka, Śremu, Krzeczowa, Mirowa, Międzychodu, Sierakowa, Obrzycka, Puszczykowa i Lubonia.

Wszyscy będą sprzątać brzegi rzeki w sobotę, 12 września od godziny 14.00 do 18.00.

Ratuj Ryby, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze