wojewoda Łukasz Mikołajczyk

Poznań: Testów na pewno nie zabraknie – zapewnia wojewoda wielkopolski

– Nie ma zagrożenia związanego z niewystarczającą liczbą testów wykonywanych przez WSSE oraz współpracujące z nią laboratoria – zapewnił Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski. To reakcja na słowa prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Prezydent Poznania podczas swojej konferencji prasowej on line zdając codzienny raport poznaniakom, powiedział, że laboratorium szpitala im Strusia przy Szwajcarskiej zostało zaledwie 120 sztuk testów. To jest największy problem, bo to zapas na zaledwie półtora dnia.
– To oznacza, że szpital będzie musiał w większym stopniu posiłkować się testami wykonywanymi przez sanepid czy Uniwersytet Medyczny – powiedział Jacek Jaśkowiak.

Jak jednak wyjaśnia Wielkopolski Urząd Wojewódzki, nie należy obawiać się przerwania ciągłości badań. Dotychczas szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu nie korzystał z zasobu testów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. WSSE wesprze wszystkie laboratoria wykonujące badania na koronawirusa – zapotrzebowanie na kolejna partię odczynników zostało złożone.

– Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski dziś rano kontaktował się ze mną w sprawie liczby testów w miejskim szpitalu. Mogę zapewnić, że w razie jakichkolwiek chwilowych kłopotów z zaopatrzeniem laboratorium szpitala jednoimiennego, osoby hospitalizowane przy ul. Szwajcarskiej będą miały wykonywane badania przez laboratorium Sanepidu. Ciągłość badań zostanie zachowana – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Laboratoria Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wspólnie z Polską Akademią Nauk oraz Uniwersytetu Medycznego w ciągu ostatniej dobry wykonały ponad 220 badań, a dyrekcja WSSE zamówiła kolejne testy, uwzględniając potrzeby wszystkich laboratoriów wykonujących badania na koronawirusa, w tym szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

WUW, el

12
Dodaj komentarz

avatar
Marzena Musielak
Marzena Musielak

No i kto tu klamie wojewoda czy prezydent?Wojewoda twierdzi że wystarczy. Prezydent że testy wystarczą na 2 dni.

Paula Kie
Paula Kie

Myślę że Pisowski wojewoda ??

Rafal Cegielski
Rafal Cegielski

My już na ciebie też taczke mamy

Ewa Warmuz
Ewa Warmuz

co to znaczy nie zabraknie powinno byc w dowolnych ilosciach a nie wydzielanie

Iwona Jóźwiak
Iwona Jóźwiak

wojewoda kłamie bo jest z wodzącej partii