personel szpitala przy Szwajcarskiej prt scr

Poznań: Szpital przy Szwajcarskiej złożył zawiadomienie do prokuratury

Chodzi o reportaż nadany przez TVN w “Uwadze”. Dyrekcja szpitala uważa, że informacje zawarte w reportażu są nieprawdziwe i szkalują szpital. W związku z tym podjęcie kroków prawnych jest, jak uważają, uzasadnione.

Przypomnijmy, że chodzi o wyemitowany przez TVN reportaż “Ludzie umierają” w programie “Uwaga”, a dotyczący funkcjonowania szpitala im. J. Strusia w Poznaniu. “Pacjenci umierają w nocy, ponieważ nie otrzymują pomocy, mimo wołania i krzyków” – takie stwierdzenia pojawiły się w reportażu wyemitowanym 16 listopada.

17 listopada pracownicy szpitala zorganizowali konferencję prasową, na której oświadczyli, że treści zaprezentowane w reportażu są zmanipulowane. Zapowiedzieli też podjęcie kroków prawnych w celu ochrony swojego dobrego imienia.

I zgodnie z zapowiedzią szpital skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości podejrzenia popełnienia przestępstwa, a także protest do Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zarządu TVN i wydawcy programu “Uwaga” – jak poinformował w oświadczeniu Bartłomiej Gruszka, dyrektor szpitala.

W drugim opublikowanym oświadczeniu dyrektor Gruszka podziękował swoim pracownikom za to, że zachowując wierność przysiędze Hipokratesa, kierując się humanitaryzmem i empatią, traktują swój codzienny wysiłek wysiłek jako misję niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

“Dziękuję Wam za to, że po emisji zmanipulowanego i szkalującego nas programu TVN Uwaga pokazaliśmy, że stanowimy jedność. Razem, solidarnie wyraziliśmy krzyczący protest przeciw treściom medialnym sprzecznym z etyką dziennikarską, ale przede wszystkim sprzecznym z interesem państwa i społeczeństwa” – napisał dyrektor w oświadczeniu. – “Protestujemy przeciw nierzetelnemu dziennikarstwu, kreującemu nieprawdziwy i haniebny wizerunek naszego szpitala i jego pracowników. To nasza wspólna sprawa. Kryzys będący rezultatem ataku na szpital nie został jeszcze zażegnany. Pokażmy, że w naszej trosce o pacjentów utrzymujemy niezmiennie wysoki standard opieki medycznej, bo jak powiedział dr Andrzej Bolewski: “My się i tak nie damy i cały czas będziemy walczyć o zdrowie naszych chorych”. To dla nas sprawa honoru”.

el

4.5 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze