szpital Szwajcarska fot. UMP

Poznań: Szpital im. Józefa Strusia to już tylko szpital zakaźny

Prawie wszyscy dotychczasowi pacjenci trafili już do innych lecznic – poinformował urząd miasta. Szpital ul. Szwajcarskiej teraz zajmie się wyłącznie leczeniem osób zakażonych koronawirusem.

W placówce przygotowano 406 łóżek – ale zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia nie wszyscy zakażeni koronawirusem muszą być hospitalizowani. Ci, u których objawy są łagodne, mogą przeczekać w domowej kwarantannie.

Niemal wszystkie osoby, które wcześniej leczyły się przy ul. Szwajcarskiej, zostały już przetransportowane do innych placówek. Wyjątkiem jest sześcioro pacjentów przebywających na oddziale kardiochirurgii tego szpitala – ich stan jest na tyle poważny, że nie można ich przenieść natychmiast, zostaną przyjęci do innych lecznic w ciągu najbliższych dni. Oddział kardiochirurgii jest odizolowany od reszty szpitala, więc bezpieczeństwo pacjentów jest zachowane.

Do placówki trafiły środki ochrony osobistej dla personelu medycznego, o które dyrekcja szpitala prosiła od ubiegłego tygodnia. Aktualnie ich zapas wystarczy na kilka dni. Wkrótce zostanie też dostarczony specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będzie można znacznie szybciej wykonywać testy weryfikujące zakażenie wirusem. Miasto zorganizowało transport aparatury, która przyjedzie do Poznania z czeskiego Brna.

Nadal działa przychodnia POZ w POSUM, ośrodek zapewnia też nocną i świąteczną opiekę medyczną. Dla zachowania bezpieczeństwa pacjenci są w nim izolowani na miarę możliwości. Prawdopodobnie już wkrótce przychodnie specjalistyczne w POSUM będą działać w trybie teleporad – a wizyty będą się odbywać tylko wtedy, jeśli lekarz po wcześniejszej rozmowie telefonicznej uzna, że są one konieczne.

Coraz więcej poznaniaków chce pomagać szpitalom. Jak to zrobić – szczegóły znajdziesz tutaj.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze