Poznań: Chcesz pomóc szpitalom? Zrób to z pomocą władz miasta

Coraz więcej poznaniaków chce pomagać szpitalom. Wsparcie musi być jednak przemyślane – także po to, by zapewnić bezpieczeństwo pomagającym i pracownikom placówki.

W dobie koronawirusa każde wsparcie jest potrzebne, jednak – jak powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak podczas swojej konferencji prasowej on line – wsparcie zorganizowane jest bardziej efektywne. Dlatego miasto przygotowało specjalny formularz i wyznaczyło pracowników, którzy będą czuwać nad tym, by do lekarzy i pielęgniarek trafiały potrzebne rzeczy.

Prosimy nie kontaktować się bezpośrednio ze szpitalem, jego pracownicy są teraz skupieni na przygotowaniu placówki do nowych zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Każda restauracja, organizacja czy osoba prywatna, która chciałaby pomóc szpitalowi przy ul. Szwajcarskiej, proszona jest o wypełnienie formularza. Należy w nim podać dane kontaktowe, opisać rodzaj oferowanej pomocy, a także czas, w którym można ją zrealizować.

Formularz można znaleźć tutaj.

Ze względu na bezpieczeństwo pracowników szpitala i przepisy bhp nie należy przynosić domowego jedzenia. Miasto prosi też, by nie organizować dostaw na własną rękę. Osoby koordynujące pomoc skontaktują się z każdym, kto wypełni formularz i pomogą ustalić szczegóły.

W razie pytań można kontaktować się z:

1. Zuzanną Kwiatkowską z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 30, e-mail: zuzanna_kwiatkowska@um.poznan.pl

2. Izabelą Leśniak z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 96, e-mail: izabela_lesniak@um.poznan.pl

UMP, el

Podziel się: