Protest Kobiet 26.10 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Strajk Kobiet ze studentkami, uczennicami i techno

Siódmego dnia strajków kobiety nie poszły do pracy, na uczelni i do szkół, po południu będzie można je spotkać na Poznańskiej Techno Blokadzie, a wieczorem – na placu Wolności.

Przypomnijmy, choć pewnie nie jest to już potrzebne, że kobiety w całej Polsce protestują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego zakazującej aborcji ze względu na wady letalne czy nieuleczalną chorobę płodu.

Dziś kobiety nie poszły do pracy, a wielu pracodawców w Poznaniu wsparło je w tym, jak prezydent Jacek Jaśkowiak i Tomasz Lewandowski, prezes ZKZL. Strajkują także uczniowie, studentki i studenci oraz pracownicy naukowi poznańskich uczelni. To część Ogólnopolskiego Strajku Studentek i Uczennic.

Uczniowie spotykają się o 15.30 przed ZSZ nr 1 przy ul. św. Floriana i idą do centrum, na skrzyżowanie Ratajczaka i Św. Marcina, gdzie o 16.00 rozpocznie się Poznańska Techno Blokada.

O 19.00 tradycyjnie na plac Wolności zaprasza Strajk Kobiet, który dziś odniesie się do wczorajszego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego.

el

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze