Poznań: Nieczynne z powodu awarii państwa

Pod takim hasłem jutro będą strajkować kobiety w całym kraju. Na szczęście są pracodawcy, którzy wspierają kobiecy protest i sami ułatwiają im strajkowanie tego dnia.

Zamknięcie się na jeden dzień w geście solidarności zapowiedział popularny łazarski lokal „Pączuś i kawusia”, mieszczący się przy Rynku Łazarskim.

O wsparcie dla protestujących zaapelował też Tomasz Lewandowski, prezes ZKZL.
„Apeluję o pełne wsparcie dla tej akcji i udzielenie pomocy wszystkim tym, którzy walczą o prawo do decydowania o swoim ciele, prawo do ochrony zdrowia i zapobiegania cierpienia” – napisał w mediach społecznościowych. – „Jutro zdajemy egzamin z przyzwoitości. Nie zawiedziemy!”.

Prezes Lewandowski opublikował też swój list do kobiet zatrudnionych w ZKZL:
„Ostatni tydzień października przyniósł nie tylko niepokojący wzrost zachorowań na covid-19, ale też rozgrzewające do czerwoności emocje społeczne związane z rozstrzygnięciem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dopuszczalności aborcji. nie jest moja rola jako pracodawcy w jakikolwiek sposób wpływać na Państwa w tej sprawie. Nie zamierzam też zachęcać do jakichkolwiek zachowań. Chciałbym jednak, żebyście miały/mieli przekonanie o moim pełnym wsparciu i identyfikowaniu się z walką o podstawowe prawa kobiet do decydowania o swoim ciele, prawa do ochrony zdrowia i zapobiegania cierpieniu.

Piszę te słowa, ponieważ na jutro (środę 28 października) zapowiedziano masowe strajki i powstrzymywanie się od pracy przez kobiety i wspierających je mężczyzn. Na moje wsparcie z pewnością Drogie Panie możecie liczyć. Tym samym uprzejmie proszę wszystkie osoby, które tego dnia będą świadczyły pracę, o takie jej zorganizowanie, by w jak najmniejszym stopniu odbiło się to na jakości usług świadczonych na rzecz naszych najemców. Zachowajmy w tych dniach solidarność, której tak bardzo w ostatnim czasie brakuje”.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: