plakat antyaborcyjny fot. Lazarzpl

Poznań: Samochód Fundacji Pro – Prawo do Życia jeździ po mieście. Bez odpowiedniej zgody?

Jak informuje Grupa Stonewall, fundacja, by korzystać z urządzenia nagłaśniającego w mieście, powinna zgłosić zgromadzenie publiczne – ale nie ma po tym śladu na stronie miasta. A skoro tak – będzie z niego korzystać nielegalnie, o ile je włączy.

“Według naszych informacji fundacja nie zgłosiła zgromadzenia publicznego. W Biuletynie Informacji Publicznej nie ma pasującego zgłoszenia. Jest jedno zgromadzenie z rozbudowaną trasą, ale na 100% nie jest to zgłoszenie fundacji. To oznaczałoby, że furgonetkę można zgłaszać za zakłócanie porządku publicznego oraz używanie urządzeń nagłaśniających” – informuje Grupa Stonewall. I przytacza stosowne paragrafy:

“Art. 51. § 1. Kodeksu Wykroczeń – Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”

“Art. 343. Prawo ochrony środowiska. Zakaz używania instalacji nagłaśniających
1. Kto narusza zakaz używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających określony w art. 156 zakaz używania instalacji nagłaśniających, ust. 1, podlega karze grzywny.”

Dlatego każdy, kto zobaczy taką furgonetkę, która będzie nadawała z głośników komunikaty, może powiadomić o tym policję, a także zrobić nagranie i wysłać Grupie Stonewall jako dowód, że zdarzenie rzeczywiście miało miejsce i rzeczywiście było uciążliwe.

Przypomnijmy, że – jak informowaliśmy – fundacja Pro – Prawo do Życia wysyłając na trasę taki samochód protestuje przeciwko niewłaściwym jej zdaniem standardom edukacji seksualnej propagowanym przez WHO, a także przyznaniu przez miasto dotacji grupie Stonewall na prowadzenie w szkołach zajęć poświęconych różnorodności.

Grupa Stonewall, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze