plakat antyaborcyjny fot. Lazarzpl

Poznań: Samochód Fundacji Pro – Prawo do Życia będzie jeździł po mieście

Już od poniedziałku na poznańskich ulicach będzie można zobaczyć samochód Fundacji pro-Prawo do Życia oklejony kontrowersyjnymi bannerami. Fundacja będzie w ten sposób protestować przeciwko zajęciom prowadzonym przez grupę Stonewall.

Jak informuje Radio Poznań, fundacja zamierza też nagłaśniać sprawę niewłaściwych standardów edukacji seksualnej, jakie – jej zdaniem – propaguje Światowa Organizacja Zdrowia. Jeden taki banner z kontrowersyjną treścią zawisł w lipcu przy Głogowskiej, wywołując spore oburzenie poznaniaków, jak informowaliśmy. Sprawa trafiła do prokuratury.

Fundacja protestuje też przeciwko przyznaniu przez miasto dotacji grupie Stonewall na prowadzenie w szkołach zajęć poświęconych różnorodności. Jej działacze twierdzą, że zdają sobie sprawę z możliwości zniszczenia zniszczenia ich bannerów, ale zapewniają, że będą je naprawiać i wysyłać ponownie w trasę, bo „stawka jest o wiele wyższa”. Ich zdaniem w krajach Europy Zachodniej rodzice, którzy nie wysyłają dzieci na zajęcia z edukacji seksualnej, trafiają do więzienia. I jeśli nie będą przeciwko temu protestować, w Polsce będzie tak samo.

Grupa Stonewall jeszcze w lipcu opublikowała w tej sprawie oświadczenie.

“Fundacja Pro-Prawo do życia manipuluje informacjami zawartymi w wytycznych WHO dotyczących edukacji seksualnej” – czytamy w nim między innymi. – „Po drugie – twórcy baneru dokonują niedopuszczalnych uproszczeń i zniekształcenia informacji z przytoczonego dokumentu. dokument WHO wielokrotnie akcentuje potrzebę wpojenia dzieciom umiejętności rozpoznawania własnych granic, wiedzy o tym, czym jest niechciany dotyk, czy odmowy w sytuacji, kiedy ktoś chce je wykorzystać. Podsumowując – baner fundacji Pro-Prawo do życia zawiera fałszywe informacje, które w dodatku oczerniają całą grupę społeczną. Sugerowanie, że osoby LGBT+ to grupa, której celem jest wyrządzenie krzywdy dzieciom wzmacnia nienawiść i zwiększa ryzyko, że padniemy ofiarą przemocy”.

Samochód ma jeździć po Poznaniu przez tydzień.

el