Poznań: Kontrowersyjny banner na Głogowskiej. O masturbacji dla czterolatków

banner fundacji Pro fot. Grupa Stonewall
Uczenie sześciolatków wyrażania zgody na seks, a dziewięciolatki – pierwszych doświadczeń seksualnych. Zdaniem Fundacji Pro – Prawo do Życia tego właśnie chcą uczyć dzieci WHO i środowiska LGBT. Banner z takim napisem powiesiła na ulicy Głogowskiej.

Przeciwko bannerowi zaprotestowała Grupa Stonewall zrzeszająca środowiska LGBT, nazywając jego treść kłamstwem, a Fundację Pro – Prawo do Życia pato-organizacją. Dokładna treść napisu brzmi: „WHO i lobby LGBT w ramach seksedukacji chcą uczyć 4-latki masturbacji, 6-latki wyrażania zgody na seks, 9-latki pierwszych doświadczeń seksualnych”.

Grupa Stonewall nazywa to kłamstwem i manipulacją, która zresztą ma miejsce nie po raz pierwszy: samochody z dokładnie takimi samymi napisami można było spotkać w kilku miastach Polski, w tym w Poznaniu. Tekst rzeczywiście pochodzi z zaleceń WHO co do edukacji seksualnej, ale jest wyrwany z konktekstu – w oryginale WHO zaleca, by edukacja seksualna przekazywana dzieciom była dostosowana do wieku, stopnia rozwoju młodych osób i zdolności rozumienia, a także do kultury, z jakiej się wywodzą, uwzględniając społeczno-kulturową tożsamość płci. Wiedza seksualna – a nie nauka masturbacji czy wyrażanie zgody na seks. Taka wiedza, która pozwoli im obronić się przed niechcianymi kontaktami seksualnymi i pozwoli powiedzieć „nie” w odpowiednim momencie, na przykład podczas kontaktu z pedofilem. tego jednak już na bannerze fundacji nie ma.

Zdaniem Grupy Stonewall to kolejny element homofobicznej nagonki, o której zamierzają powiadomić policję. Szerzenie nieprawdziwych treści, w dodatku narażających na poniżenie osobę lub grupę osób jest niezgodne z prawem i podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Niestety, w większości przypadków postępowanie w takich sprawach są umarzane, a argumentem jest zazwyczaj niewielka szkodliwość społeczna.

Mimo to kampania „Stop Homofobii” zachęca, by zgłaszać takie przypadki, ponieważ takie bannery czy plakaty są oznaką homofobii, na którą trzeba reagować. Zgłoszenie na policję powinno też zawierać zdjęcie kontrowersyjnego plakatu. Na stronie kampanii można znaleźć wzory gotowych wniosków do wypełnienia.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: