Poznań: Rozpoczyna się wielkie zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski 12 fot. S. Wąchała.
Marszałek Elżbieta Witek jeszcze dobrze nie skończyła mówić podając termin wyborów prezydenckich, a Koalicja Obywatelska już miała gotowy grafik zbierania podpisów dla swojego kandydata. Zbierać będzie też Jacek Jaśkowiak.

Wybory będą 28 czerwca, a to oznacza, że Rafał Trzaskowski nie ma wiele czasu na zebranie 100 tys. podpisów. Termin rejestracji kandydatów upływa 10 czerwca – a to oznacza tylko tydzień.

jednak nie upłynęła jeszcze godzina od ogłoszenia terminu wyborów, jak Koalicja Obywatelska przedstawiła grafiki zbiórki podpisów dla swojego kandydata w całym kraju – także w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski podpisy będzie zbierał sam Jacek Jaśkowiak. Co prawda tydzień temu uważał, że to zbyt szybki termin, pandemia jeszcze panuje i nie jest to bezpieczne, ale – jak zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej – widzi konieczność patrzenia tej obecnej władzy na ręce, a najlepszym gwarantem, żeby tak się działo, jest wybór Rafała Trzaskowskiego. I zapewnił, że samorząd Poznania dołoży wszelkich starań, żeby te wybory odpowiednio przygotować.

Czy to się uda? Ponieważ poznaniacy ostatnio jakby mniej bali się koronawirusa, jest szansa, że tym razem nie będzie problemu z naborem do komisji wyborczych. A trzeba uzupełnić ich skład, bo zgłosiła się mniej więcej połowa potrzebnych osób. Prezydent Jaśkowiak ma także nadzieję, że wreszcie dostanie wytyczne od Głównego Inspektoratu Sanitarnego co do zasad bezpieczeństwa, jakie trzeba zapewnić i głosującym, i pracującym przy wyborach.

Zbiórka podpisów dla Rafała Trzaskowskiego już trwa. W Warszawie zainaugurował ją sam Trzaskowski, a w Poznaniu podpisy można składać we wszystkich biurach poselskich i senatorskich Koalicji Obywatelskiej – na przykład przy Zwierzynieckiej 13.

Podpisy będzie można oczywiście składać także w plenerze: w czwartek, 4 czerwca członkowie sztabu będą je zbierali od godziny 7.00 do 9.00 na Moście Teatralnym, od 9.00 do 17.00 przy Zwierzynieckiej 13 i Druskiennickiej 8/10, od 16.00 do 21.00 na placu Wolności, a od 16.00 do 20.00 przy Starym Marychu. Ustalanie grafiku punktów terenowych na kolejne dni trwa, ale na pewno zbiórka będzie trwała przez cały weekend, no i zgodnie z zapowiedzią – dołączy do niej Jacek Jaśkowiak.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: