Poznań: Rozpoczyna się przyjmowanie papierowych wniosków o 500+

1 sierpnia rozpoczął się nabór wniosków w wersji papierowej od osób chcących skorzystać ze świadczenia 500+; 300+ i świadczeń rodzinnych.

Internetowe wnioski można było składać już w lipcu. Od tego roku istnieje również możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy na pierwsze dziecko.

– “Rodzina 500 Plus” to program prorodzinny, kolejny transfer, który powędruje do wielkopolan i w sposób istotny podniesie poziom ich życia. Od lipca każda rodzina otrzyma na pierwsze i każde kolejne dziecko, nieopodatkowane 500 złotych. Oczywiście bez uwzględnienia kryteriów dochodowych. Program “Rodzina 500 Plus” to nie jest tylko program prorodzinny, ale również program prorozwojowy, ponieważ rodzina to nie jest koszt, a inwestycja. Polityka prorodzinna jest jedną z najistotniejszych prowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości – tłumaczył zapowiadając program Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Papierowe wnioski można składać od dzisiaj. Co istotne, żeby otrzymać pieniądze od lipca, należy wniosek złożyć do września! Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane od miesiąca złożenia dokumentów – bez wyrównania od lipca.

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz o “Dobry Start” (300+) można składać do 30 listopada. Uwaga: po tym terminie wniosek o “Dobry start” nie będzie podlegał rozpatrzeniu. W przypadku świadczeń alimentacyjnych termin upływa miesiąc wcześniej, a więc 31 października.

Papierowe wnioski można składać w następujących punktach: w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub przy ul. Małachowskiego 10. Można też to zrobić w salach obsługi Urzędu Miasta Poznania przy ul. Libelta i 28 Czerwca 56. (Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych oraz Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa).

By uniknąć kolejek, najlepiej wcześniej ustalić termin wizyty. Rezerwacji można dokonać telefonicznie (61 646 33 44) lub przez internet (www.pcs-poznan.pl)

Godziny pracy Działu Obsługi Klienta PCŚ dostosowane będą do potrzeb mieszkańców. PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10 w dniach od 1 do 31 sierpnia 2019 r. pracować będzie od 7:30 do godz. 18:00. Ponadto wnioski będzie można składać we wszystkie soboty sierpnia od 9.00 do 14.00.

UMP / SS op. AS

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze