Rodzina 500 Plus w nowej odsłonie. “Rodzina to nie jest koszt, a inwestycja”

Urzędnicy ruszyli z kampanią informacyjną dotyczącą nowej odsłony programu Rodzina 500 Plus. Od lipca popularne “500+” będzie wypłacane również na pierwsze dziecko.

– Dojedziemy do każdej gminy, żeby opowiedzieć o nowej odsłonie programu – zapewnił Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski. – “Rodzina 500 Plus” to program prorodzinny, kolejny transfer, który powędruje do wielkopolan i w sposób istotny podniesie poziom ich życia. Od lipca każda rodzina otrzyma na pierwsze i każde kolejne dziecko, nieopodatkowane 500 złotych. Oczywiście bez uwzględnienia kryteriów dochodowych. Program “Rodzina 500 Plus” to nie jest tylko program prorodzinny, ale również program prorozwojowy, ponieważ rodzina to nie jest koszt, a inwestycja. Polityka prorodzinna jest jedną z najistotniejszych prowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości – dodał wojewoda.

Na potwierdzenie swoich słów Zbigniew Hoffmann przywołał garść statystyk dotyczących Wielkopolski. – Rządowy program w nowej odsłonie będzie obejmował blisko 690 tys. dzieci w samej Wielkopolsce. Od początku funkcjonowania programu do wielkopolskich rodzin trafiło już 7 mld 496,7 mln zł, a świadczeniem objętych jest 358,4 tys. dzieci.

Zmienia się procedura przyznawania świadczenia. Nowy wniosek ma być prostszy od poprzedniego. Urzędnicy zachęcają do zrobienia wszystkich formalności przez internet (będzie to można robić od 1 lipca, poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS). W sposób tradycyjny wnioski będą przyjmowane od 1 sierpnia. Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej 31 października.

W ramach akcji informacyjnej koordynowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu do wielkopolskich gmin przyjadą ambasadorzy programu Rodzina 500 Plus. Dzięki temu Wielkopolanie będą mieli okazję zadawać pytania oraz zapoznawać się ze zmianami w funkcjonowaniu programu. W ramach pierwszego dnia kampanii ambasadorzy odwiedzą Mosinę oraz Pniewy. W następnych dniach busy będą gościć w Czarnkowie, Wieleniu, Drawsku, Szczytnikach, Opatówku, Kaliszu, Kole, Grzegorzewie oraz Dąbie.

mat. pras. / SS

1
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Socjalizm to koszt ciężko pracujących Polaków.