Poznań przywitał Nowy Rok. „Otaczajcie się tylko dobrymi ludźmi”

Sylwester 2019 Poznań
Poznaniacy przywitali 2020 rok. Tuż przed północą ze sceny życzenia złożyła Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania.

Ciężko powiedzieć ilu poznaniaków mogło się pojawić o północy na placu Wolności, ale szacunki Estrady Poznańskiej, która zakładała, że na Sylwestrze Miejskim może być nawet 12 tysięcy osób, mogły się spełnić. Zwłaszcza, że nie wszyscy zdążyli wejść na teren imprezy przez bramki, które nieco utrudniały dostęp. Większość mieszkańców bardziej niż muzyką wydawała się być zainteresowana pokazem fajerwerków, który rozpoczął się tuż po północy. Kosztował sporo, ale trzeba przyznać że w tym roku był bardzo efektowny.

Jeszcze przed odliczaniem zapowiadającym Nowy Rok, głos zabrała Katarzyna Kierzek-Koperska, która ze sceny złożyła życzenia poznaniakom. – Życzę wam żebyście nie bali się marzeń. Miejcie marzenia i wierzcie w nie! Bądźcie dla siebie czuli, jak mówi nasza wspaniała noblistka Olga Tokarczuk. Otaczajcie się tylko dobrymi ludźmi i uśmiechajcie się do siebie! Nie tylko dzisiaj, ale przez cały rok, a świat stanie się lepszy. Wszystkiego dobrego! – mówiła do tłumu zastępczyni Jacka Jaśkowiaka.

Zabawa na placu Wolności ma trwać do godziny drugiej w nocy.

Sylwester Miejski w Poznaniu. O której godzinie zagra Bednarek, Brodka oraz Zalewski?

Podziel się:

Ostatnio dodane: