Poznań: Przerwa w dostawie ciepła. „Proszę o tym napisać, bo to jakiś żart”

Kościelna, św. Wawrzyńca, fot. L. Łada

„Proszę o tym napisać, bo to jakiś żart” – napisał do nas zirytowany pan Rafał, mieszkaniec ulicy Kościelnej. Już drugi raz w tym miesiącu Veolia zapowiedziała przerwę w dostawie ciepła.

Wyłączenie dotyczy nie tylko Kościelnej, ale sporej części Jeżyc, bo także niektórych budynków przy ul. Dąbrowskiego, Jeżyckiej, Mącznej, Mylnej, Norwida, Poznańskiej, św. Wawrzyńca i Żurawiej. Pan Rafał zwraca uwagę, że w dodatku wyłączenie będzie trwało od 30 sierpnia do 2 września.
„Na rozpoczęcie roku szkolnego przez dzieci” – skomentował.

Mieszkańcy tej części Jeżyc ostatnio rzeczywiście nie mają łatwo: jak nie kłopoty z ulicą św. Wawrzyńca, to z zamkniętą Kościelna, a teraz jeszcze z ciepłem. Jak się – wszystko z tego samego powodu, budowy ulicy św. Wawrzyńca.

– W tym rejonie trwa budowa ul.św. Wawrzyńca, prowadzona przez Poznańskie Inwestycje Miejskie – wyjaśnia Agnieszka Nowak z Biura Komunikacji Veolii. – Na wniosek PIM Veolia została zobowiązana do przełożenia odcinka miejskiej sieci ciepłowniczej w linii istniejącego kanału prowadzącego wzdłuż ul. Kościelnej – ze względu na duży zakres tych prac i zastane uwarunkowania musieliśmy podzielić całość tego działania na trzy etapy. Stąd niedogodności dla mieszkańców, których niestety nie można było uniknąć.

Jednak jak zapewniła Agnieszka Nowak, służby Veolii dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć wymagane przez inwestora roboty i przywrócić normalny stan dostaw.

Podziel się:

Ostatnio dodane: