sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: Kolejne kłopoty na budowie św. Wawrzyńca. Tym razem z wodą

Ogromne kałuże i błoto, które uniemożliwiają przejście przy placu budowy – to kolejny problem, z którym muszą się zmagać mieszkańcy okolic budowanej ulicy św. Wawrzyńca. ” Nie idzie przejść!” – alarmują.

Nie po raz pierwszy mieszkańcy skarżą się nie tyle na samą budowę, co na jej organizację, która nie uwzględnia tego, że tuż obok mieszkają ludzie i muszą jakoś dojść do swoich domów, bo nie mają innej drogi. Wiosną prowadzący budowę nie wyznaczyli i nie zabezpieczyli odpowiednio przejścia dla pieszych. Teraz, po wczorajszym ulewnym deszczu, problemem są kałuże i śliskie błoto.
“Przez miejsce wyznaczone dla pieszych nie idzie przejść, błoto po kostki i bardzo ślisko” – napisała do nas pani Maria, mieszkanka okolic ulicy. – “Wyjście z domu osobie starszej lub mniej sprawnej gwarantuje co najmniej zwichniętą kostkę”.

Mieszkańcy zwrócili się także z prośba o interwencję do telewizji WTK. Jak informuje telewizja, Poznańskie Inwestycje Miejskie, które odpowiadają za tę inwestycję, obiecały odwodnienie drogi dla pieszych i wyłożenie jej paletami, by ułatwić pieszym przechodzenie tam, gdzie woda jeszcze stoi.

Na szczęście ulica ma być gotowa jeszcze w tym roku i wtedy kłopoty mieszkańców się skończą.

Strona głównaPoznańPoznań: Kolejne kłopoty na budowie św. Wawrzyńca. Tym razem z wodą