Poznań: Problemy ze smogiem. Jest kolejny zakaz!

kontrole dronem smog 2 fot. straż miejska
Kolejny już raz w tym sezonie zimowym, w Poznaniu nie można korzystać z kominków. Wszystko ze względu na słabą jakość powietrza.

– Zakazuje się dzisiaj od godziny 0:01 do 23:59 stosowania źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe nie spełniających wymagań Ekoprojektu (piec, kocioł lub kominek), jeżeli mieszkanie, dom lub lokal użytkowy posiada równolegle drugie źródło ciepła z miejskiej sieci cieplnej, gazowe, elektryczne, pompy ciepła lub inne spełniające wymagania Ekoprojektu – poinformował Wydział Środowiska Urzędu Miasta.

Wymieniony wyżej zakaz pojawia się w Poznaniu kolejny już raz. Spowodowane jest to bardzo złą jakością powietrza. Ilość szkodliwych pyłów jest na tyle wysoka, że miasto wprowadza kolejne zakazy, jednocześnie jednak powietrze nie jest na tyle źle, żeby wprowadzić darmową komunikację miejską w Poznaniu.

Urzędnicy przypominają, że osoby łąmiące wyżej wspomniany zakaz należy zgłaszać do Straż Miejskiej (tel. 986). Ta od jakiegoś czas ma narzędzia, które teoretycznie umożliwiają jej skuteczniejszą walkę ze smogiem.

Poznań: Straż miejska kontroluje piece i kominy. Z dronem

Podstawą prawną do wprowadzenia zakazu jest ustawa wprowadzona przez Sejmik Województwa, tzw. „antysmogowa”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: