Tramwaj w Poznaniu fot. ZTM

Poznań: Będzie smog – pojedziemy za darmo miejską komunikacją!

Już od 2 grudnia, gdy zostaną przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza w mieście, będziemy mogli jechać tramwajami i autobusami za darmo. MPK Poznań będzie informować o każdej takiej sytuacji.

Komunikacja publiczna będzie darmowa, jeśli przekroczone zostaną dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń – 8 października weszło w życie rozporządzenie ministra środowiska zmieniające normy poziomu zanieczyszczeń powietrza z 200 mikrogramów/m3 do 100 mikrogramów/m3.- a prognoza na następny dzień będzie równie zła.

Zgodnie z decyzją Rady Miasta Poznania, w czasie dużych zanieczyszczeń powietrza będzie można za darmo korzystać z transportu publicznego organizowanego przez poznański ZTM, w tym również na liniach obsługiwanych przez MPK Poznań. Decyzja w tym zakresie publikowana będzie na portalu Atmosfera dla Poznania.

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywało w godzinach od 3:00 do 24:00 po dniu, w którym doszło do przekroczenia poziomu informowania dla dobowych stężeń zanieczyszczeń pyłowych PM10 100 mikrogramów/m3 dla którejkolwiek ze stacji monitoringu państwowego zlokalizowanych na terenie Poznania, a równocześnie dla danej doby utrzymuje się ryzyko wystąpienia przekroczenia wartości progowej.

Z myślą o pasażerach, MPK Poznań – po otrzymaniu decyzji o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji – będzie powiadamiać o tym fakcie mieszkańców. Informacje na ten temat pojawią się na tablicach informacji pasażerskiej, oficjalnej stronie internetowej MPK Poznań i na profilu na Facebooku oraz w aplikacji myMPK.

MPK, ZTM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze