rower miejski fot. UMP

Poznań: Problem z rowerami miejskimi? ZTM wstrzymał wypłaty dla ich operatora

ZTM miał wstrzymać dwie transze miesięcznego wynagrodzenia, jakie operator rowerów miejskich powinien otrzymać za ich obsługę w Poznaniu.

Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM w rozmowie z Radiem Poznań tłumaczy, że spółka ma obowiązek zweryfikować czy usługa jest realizowana zgodnie z zapisami w umowie, zanim wyśle jej pieniądze. Wstrzymane transze pieniędzy mają pokryć kary finansowe, które ZTM nałożył na operatora miejskich rowerów – Nextbike. Firma od decyzji postanowiła się odwołać.

Nextbike Polska ostatnio nie ma dobrej passy w naszym kraju. Pod koniec października o rezygnacji z usług powiązanej z nimi firmy, poinformowały władze Trójmiasta. Po tej informacji poznański ZTM wydał oświadczenie w którym wspomina o karach finansowych.

– “Pragniemy podkreślić, że w tym sezonie jakość świadczonych usług przez spółkę NB Poznań (spółka-córka NextBike – red.), zwłaszcza w zakresie roweru 4. Generacji nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Na bieżąco i stale weryfikujemy działanie systemu, a dokładając należytej staranności korzystamy z uprawnienia do naliczania kar umownych zarówno w odniesieniu do systemu 3. Generacji, jak i 4. Generacji. Nakładanie kar nie jest naszym celem, tylko środkiem mającym dopingować spółkę NB Poznań do usuwania niedociągnięć i zapewnienia jak najlepszego funkcjonowania systemu.”

Rowery miejskie będą jeździły po Poznaniu do końca listopada.

O kłopotach z rowerami miejskimi więcej można przeczytać tutaj:

Poznań: Kłopot z miejskimi rowerami

 

Źródło: Radio Poznań / ZTM

1
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Fajne te rowery takie dotowane z naszych pieniędzy .