Jacek Jaśkowiak pierwsze szczepienie fot. UMP

Poznań: Prezydent Jacek Jaśkowiak już po szczepieniu

Media nie zostały zaproszone na szczepienie, ale sam prezydent pochwalił się nim w mediach społecznościowych. Jacek Jaśkowiak został zaszczepiony w Szpitalu Miejskim im. Raszei.

Prezydent Jaśkowiak 9 grudnia podczas swojej konferencji prasowej online zadeklarował, że zaszczepi się, gdy tylko będzie taka możliwość i nawet zrobi to publicznie, by przekonać niedowiarków – o ile szczepionka będzie aplikowana w rękę, a nie w żadną bardziej intymną część ciała.

Szczepionka była zaaplikowana w rękę, jednak media mimo obietnic na szczepienie nie zostały zaproszone. Jak poinformowała Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta “placówka, w której szczepienie zostanie wykonane, nie wyraziła zgody na obecność mediów. Powodem są względy sanitarne”. Prezydent był zaszczepiony w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei.

Jednak co najmniej jeden fotograf przy szczepieniu był obecny, bowiem prezydent Jaśkowiak na swoim profilu społecznościowym opublikował zdjęcia ze szczepienia wraz z informacją: “Jestem już po pierwszej dawce szczepionki AstraZeneca. Zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość, by się szczepili. To jedyny skuteczny sposób walki z koronawirusem i jedyna droga powrotu do normalności”.

 

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze