Jacek Jaśkowiak, szpital tymczasowy fot. K. Adamska

Poznań: Posłanka Lewicy o prezydencie Jaśkowiaku: “lokalny Trump, infantylny i niedorzeczny”

Sprawa opinii Jacka Jaśkowiaka na temat elit, szczepień i lewicowych działaczy zatacza coraz szersze kręgi. Głos zabrała Katarzyna Kretkowska, posłanka Lewicy, nazywając prezydenta “lokalnym Trumpem, infantylnym i niedorzecznym”.

Posłanka zareagowała w ten sposób na odpowiedź działaczki Lewicy z Poznania, Agnieszki Ziółkowskiej, na opinię prezydenta o społecznikach nazwanych przez niego “profesorskimi dziećmi”, o czym pisaliśmy. Nazwał ich też lemingami i ludźmi, którzy się uważają za lewicowców, ale którym się tylko wydaje, że rozumieją niedolę człowieka, bo nie sposób tego zrozumieć spędzając życie na dyskusjach o nierównościach społecznych przy sojowym latte.

Posłanka nazwała zarzuty prezydenta niesprawiedliwymi i “wręcz tak absurdalnymi, że ręce opadają”.
“Wypowiedź Pana Prezydenta JJ jest niegodna urzędnika publicznego i niestety najwięcej mówi o nim samym” – napisała posłanka w mediach społecznościowych. – “Nuworyszowski zachwyt nad “elitami”, pogarda i prymitywne obrażanie mających inne od niego zdanie, chełpienie się, prawdziwą czy nieco wyimaginowaną bliskością z lokalnym miliarderem, ogólna mitomania i megalomania, owocująca rzucaniem się z pięściami i boksowanie na oślep, zwłaszcza, gdy inne od niego zdanie ma kobieta, do tego wykształcona i inteligentna, o zgrozo, zapewne od niego bardziej…. Czy to jakieś złowieszcze signum temporis, że Poznaniem rządzi lokalny Trump, jak on infantylny i niedorzeczny?”

Posłanka ubolewa nad tym, że taki człowiek piastuje stanowisko prezydenta Poznania – ale dodaje, że został demokratycznie wybrany, a lepszego od demokracji systemu jednak nie ma. Podsumowuje zaś swój wpis słowami Łukasza Dylewicza, który skomentował tę sytuację pisząc, że to właśnie takie sankcjonowanie nierówności społecznych i podziału obywatelek i obywateli na tych mniej i tych “uprawnionych bardziej” jest nie do przyjęcia i tylko umacnia władzę PiS.

4.3 9 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze