poszukiwany mężczyzna fot. S. Wąchała

Poznań: Policja szuka mężczyzny, który groził radnym. Czy go znasz?

Poznańska policja szuka mężczyzny, który podczas sesji 11 lutego groził poznańskim radnym. Ci, którzy go rozpoznają na zdjęciach, proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Poznaniu.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Groźby padły 11 lutego tego roku podczas sesji rady Miasta Poznania, kiedy radni debatowali nad Europejską Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Sprawa wywołała ogromne emocje, a na sali sesyjnej pojawiło się około stu osób z krzyżami, gromnicami i transparentami. Protestowali przeciwko uchwaleniu karty jako niezgodnej z duchem chrześcijaństwa, wolności i prawami rodzin, co można było przeczytać na transparentach.

Radni ostatecznie Kartę uchwalili, co nie spodobało się jej przeciwnikom, którzy obrzucili radnych wyzwiskami i epitetami. I właśnie wówczas jeden z nich krzyknął: “Mieliście przykład, co działo się w Gdańsku. Tu może być gorzej!”.

Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, po konsultacji z miejskimi prawnikami, podjął decyzję o powiadomieniu prokuratury. ta wszczęła postępowanie w sprawie kierowania gróźb karalnych wobec poznańskich radnych, które prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

I to właśnie oni zwrócili się z apelem do poznaniaków, by, jeśli rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia, powiadomili o tym policję.

Informację można przekazać osobiście w siedzibie komendy na ul. Szylinga 2 – pokój 11, lub telefonicznie pod numerami telefonu 061-84-130-98, 061-84-130-90 w godzinach 7.30-15.30 lub 112 – czynny całą dobę.

el

Dodaj komentarz

avatar