Poznań: Policja szuka mężczyzny, który groził radnym. Czy go znasz?

poszukiwany mężczyzna fot. S. Wąchała
Poznańska policja szuka mężczyzny, który podczas sesji 11 lutego groził poznańskim radnym. Ci, którzy go rozpoznają na zdjęciach, proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Poznaniu.

Groźby padły 11 lutego tego roku podczas sesji rady Miasta Poznania, kiedy radni debatowali nad Europejską Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Sprawa wywołała ogromne emocje, a na sali sesyjnej pojawiło się około stu osób z krzyżami, gromnicami i transparentami. Protestowali przeciwko uchwaleniu karty jako niezgodnej z duchem chrześcijaństwa, wolności i prawami rodzin, co można było przeczytać na transparentach.

Radni ostatecznie Kartę uchwalili, co nie spodobało się jej przeciwnikom, którzy obrzucili radnych wyzwiskami i epitetami. I właśnie wówczas jeden z nich krzyknął: „Mieliście przykład, co działo się w Gdańsku. Tu może być gorzej!”.

Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, po konsultacji z miejskimi prawnikami, podjął decyzję o powiadomieniu prokuratury. ta wszczęła postępowanie w sprawie kierowania gróźb karalnych wobec poznańskich radnych, które prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

I to właśnie oni zwrócili się z apelem do poznaniaków, by, jeśli rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia, powiadomili o tym policję.

Informację można przekazać osobiście w siedzibie komendy na ul. Szylinga 2 – pokój 11, lub telefonicznie pod numerami telefonu 061-84-130-98, 061-84-130-90 w godzinach 7.30-15.30 lub 112 – czynny całą dobę.

el

Podziel się: