Poznań: Otwarcie Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej

We wrześniu Rowerowa Trasa Grunwaldzka przeszła końcowe odbiory i dziś Rowerowy Poznań oraz Ulepsz Poznań zapraszają na jej uroczyste otwarcie. Chętni powinni się stawić w parku Gustawa Manitiusa o 13.15.

Rowerowy Poznań kibicuje budowie trasy od samego początku, jak o tym niejednokrotnie pisaliśmy. Członkowie stowarzyszenia niejednokrotnie też wskazywali usterki i zaniedbania wykonawcy, dzięki czemu rowerzyści nie będą musieli zmagać się na trasie na przykład z czymś w rodzaju muld, ale w asfalcie. Wcześniej walczyli o jej budowę mimo ogromnego oporu konserwatywnej części użytkowników dróg, którzy obawiali się zawłaszczenia przez rowerzystów części drogi i zwiększenia i tak okazałych w tej części Grunwaldu korków. Nie mówiąc już o tym, że w ciasnej przestrzeni Grunwaldzkiej wprowadzenie dodatkowego pasa dla rowerzystów miało generować wszystkie możliwe kataklizmy drogowe, z kolizjami i wypadkami na czele.

Jednak większość poznaniaków podczas internetowych konsultacji opowiedziała się za budową trasy. Jej budowa rozpoczęła się więc w kwietniu tego roku, a dziś właśnie po raz pierwszy oficjalnie będzie miała okazję się nią przejechać. Oficjalnie – bo nieoficjalnie rowerzyści korzystają z niej od czasu oddania do użytku pierwszego gotowego odcinka.

Zdaniem Rowerowego Poznania to jedna z najważniejszych tras rowerowych w mieście. Dobrze przygotowana, oznakowana, wygodna, bezpieczna i szeroka. I chyba pierwsza w centrum budowana konsekwentnie od początku do końca, a nie odcinkami, które kończą się nagle bez dalszego ciągu.

Chętni na otwarcie trasy powinni się stawić o 13.15 w parku Manitiusa (od strony ul. Obozowej). O godz. 13:30 wszyscy wyruszą nową trasą w kierunku centrum: przejazd drogą dla rowerów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, a następnie ul. Bukowską – Roosevelta – rondo Kaponiera – św. Marcin – zakończenie: na deptaku przy skrzyżowaniu św. Marcin/Ratajczaka.

Przejazd będzie zabezpieczony, ale prosimy wszystkich uczestników o zachowanie ostrożności, ponieważ przy dużej liczbie uczestników, przejazd będzie wymagać dostosowania się do ograniczonej szerokości drogi dla rowerów. Na przejazd zapraszają Rowerowy Poznań i Ulepsz Poznań.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: