Poznań opanowany przez dziki. Jeden z nich wszedł na teren szkoły

Coraz więcej dzików można spotkać na poznańskich ulicach. Jedno ze zwierząt dziś rano pojawiło się na terenie jednej ze szkół w Poznaniu.

Problem jest coraz większy, a kolejne doniesienia o dzikach widzianych w centrum Poznania nie wywołują już takich emocji jak jeszcze rok temu. O ile wówczas zwierzęta te były widywane głównie w okolicach lasów i parków, a na tereny ludzi wchodziły sporadycznie, tak od kilku miesięcy zaczynają się czuć coraz swobodniej w obecności ludzi. W lipcu tego roku w internecie hitem było nagranie kilku dzików, które biegły wzdłuż ulicy Warszawskiej.

O ile na początku poznaniacy traktowali to jako ciekawostkę, to od pewnego czasu część mieszkańców czuje dyskomfort z powodu ich bliskiej obecności. Zwierzęta zostały zauważone na jednym z osiedli (przechodziły po pasach), na terenie lotniska Ławica, czy w pobliżu centrum handlowego Posnania.

Dziś z rana dzik wszedł na teren jednej ze szkół podstawowych na Jeżycach. Co prawda zachowywał się spokojnie, ale ze względów bezpieczeństwa placówka musiała zamknąć boisko szkolne. Na miejsce musiała udać się też straż miejska, która zajmuje się dzikimi zwierzętami w Poznaniu.

Dziki z reguły nie są agresywne, ale mimo to warto przy nich zachować ostrożność. W przypadku kontaktu ze zwierzęciem lepiej powstrzymać się od wykonywania gwałtownych ruchów. Nie zalecana jest też szybka ucieczka. Obie te rzeczy mogą sprowokować dzika do ataku. Jeżeli dojdzie już do spotkania z dzikim zwierzęciem najlepiej zachowywać się spokojnie, a następnie powoli się wycofać. Nie należy też pod żadnym pozorem dotykać młodych dzików – może to się spotkać z bardzo ostrą reakcją ich matki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: