Poznań: Kolejne dziki w Poznaniu. „Przeszły po pasach”

dziki fot. pan Piotr
Jeden z naszych czytelników, pan Piotr, przesłał nam zdjęcia stada dzików, które dzisiaj rano spacerowało po Poznaniu.

Stado zostało zauważone w okolicach osiedla Rusa, kiedy przechodziło na pasach przez przejście dla pieszych. Trzeba przyznać, że dziki się wyjątkowo szybko dostosowują do przepisów panujących w mieście.

Jest to kolejny przypadek pojawienia się tych dzikich stworzeń na terenie Poznaniu w ostatnim czasie. W lipcu sensacją był filmik z nagraniem dzików na ulicy Warszawskiej. 

Doniesienia o kolejnym pojawieniu się tych zwierząt pojawiają się coraz częściej. Co istotne dziki wydają się być coraz mocniej oswojone z obecnością człowieka i potrafią się pojawić nawet w miejscach gdzie przebywa dużo osób.

Trzeba pamiętać, że dziki mogą być niebezpieczne! Co zrobić, kiedy spotkamy te zwierzęta w mieście? Przede wszystkim niewskazane jest niepokojenie zwierząt i ewentualna próba ich złapania na własną rękę. Trzeba pamiętać, że część zwierząt nawet jeżeli zwykle nie jest agresywna wobec ludzi, może mieć do nich inne podejście np. w okresie godowym.

Najważniejsze to nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Nie warto również uciekać, ponieważ może to sprowokować zwierzę to ataku. Jeżeli dzik ciebie dostrzeże najlepiej stać nieruchomo, a następnie powoli (bez gwałtownych ruchów) się wycofywać.

Agresywne są zwłaszcza samice dzików, kiedy znajdują się z młodymi. Pod żadnym pozorem nie należy próbować dotykać lub niepokoić małych dzików, bo spotka się to z ostrą reakcją ich matki!

Podziel się: