Poznań: Nazwała protestujących “zwyrodniałą swołoczą opętaną przez diabła”. Czy straci stanowisko?

Wszystko wskazuje na to, że Lidia Dudziak, radna Prawa i Sprawiedliwości, przestanie być przewodniczącą Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Wniosek o odwołanie złożyli jej koledzy oburzeni tym komentarzem wobec biorących udział w Strajku Kobiet.

Dziewięcioro poznańskich radnych, członków Platformy Obywatelskiej, złożyło wniosek o odwołanie radnej z funkcji przewodniczącej. Są zdania, że u radnej, reprezentantki mieszkańców Poznania wypowiedzi o charakterze hejterskim, pogardliwym, nienawistnym czy wulgarnym są absolutnie niedopuszczalne i osoba, która tak się wyraża, nie powinna pełnić funkcji w radzie.

“Podczas ostatnich protestów społecznych radna Lidia Dudziak pozwoliła sobie na obraźliwe komentarze pod adresem protestujących: tu cytat “zwyrodniała swołocz opętana przez diabła” – piszą radni. I dodają, że to nie pierwszy komentarz radnej, który przekracza granice przyzwoitości.

Przypomnijmy, że radna Lidia Dudziak zasłynęła nie tylko z wypowiedzi przekraczających granice przyzwoitości, ale też mocno kontrowersyjnych działań. To ona na początku kwietnia tego roku wrzuciła na swój profil społecznościowy mema ze zdjęciem aktora porno Johnny’ego Sinsa, bo myślała – zgodnie z podpisem – że to słynny amerykański pneumolog, który każe Polakom dziękować za działania rządu w sprawie pandemii i twierdzi, że wszystkie kraje powinny brać przykład z Polski. A w 2014 roku oburzała się na parę osiołków w Starym Zoo, które… kopulowały na oczach widzów, co gorszyło matki z dziećmi. Radna zażądała zakazania osłom seksu – co też ówczesny dyrektor zoo uczynił, oddzielając zwierzęta siatką. Nawiasem mówiąc, w efekcie owych zdrożnych, zdaniem radnej, działań pary osiołków przyszedł na świat ich potomek, który dostał na imię Tabu…

Radni chcą jak najszybszego zwołania posiedzenia komisji, by mogli odwołać przewodniczącą – miało się ono odbyć dzisiaj, ale Lidia Dudziak przełożyła je na 30 listopada. Zdaniem radnych przekładając posiedzenie w ostatniej chwili przekroczyła swoje uprawnienia, zwłaszcza że nie było po temu konkretnego powodu.

Przełożenie posiedzenia jednak odsuwa tylko decyzję w czasie – większość członków Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki stanowią członkowie Platformy Obywatelskiej, a oni chcą odwołania radnej.

W najbliższym czasie może dojść do odwołania kolejnego polityka PiS – Przemysław Alexandrowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania, może stracić stanowisko za swoje porównanie protestujących do Hitlerjugend i Komsomołu.

el

Podziel się: