Poznań na weekend. Co można robić w Poznaniu od 24 do 26 lutego?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Premiera „Pięknej i Bestii w Teatrze Muzycznym, Mystic Jackets w galerii „Kolor i kropka”, Dni Ukraińskie na UAM, stand-upy i Polska Noc Kabaretowa. Warto zajrzeć do kilku poznańskich klubów i sal koncertowych w ten weekend!

Piątek, 24 lutego

Dni Ukraińskie „Ukraina 2022-2023”
Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM
24-26 lutego 2023 r.

Dni rozpoczną się 24 lutego o godzinie 10.00 otwarciem wystawy fotografii Marcina Staniewskiego „Ukraina 2022-2023” w holu głównym Collegium Maius. O godz. 18.00 rozpocznie się panel dyskusyjny z wolontariuszami jeżdżącymi z pomocą humanitarną, a o godz. 19.00 – premiera spektaklu „Haga”w reżyserii Saszy Denisowej w Teatrze Polskim.

25 lutego o godzinie 15.00 w WFPiK/Barak Kultury, al. Marcinkowskiego 21 wystąpi Ukraiński Chór Mieszany „Jesteśmy z Ukrainy”, dyr. Anastazja Mudrakowa oraz duet instrumentalny Anastazja Mudrakowa (domra) i Nazarij Stefanko (cymbały), o godzinie 16.00 Barak Kultury zaprasza na spektakl „Żywot” Teatru Emigrant w reżyserii Olhy Hryhorash, a o 18.00 wystąpi Liana Hryca z zespołem Szelest.

Szczegóły tutaj

Spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy
Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18,
24 lutego @ 17.15 i 20.

David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe – i rozpoczyna serię omyłek nie tylko w swoim związku… Brawurowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie, którą zdecydowanie warto zobaczyć.

Szczegóły tutaj

Mystic Jackets w „Kolor i kropka”
ul. Bukowska 32
24 lutego @ 19.00

Zapraszamy na spotkanie z Alicją Janczak: architektką i twórczynią Mystic Jackets, niezwykłych i fascynujących ręcznie malowanych kurtek, podczas którego artystka opowie o tym, dlaczego porzuciła pracę w korporacji, co oprócz mody daje jej tworzenie sztuki na kurtkach z odzysku oraz jak wygląda proces tworzenia takiej kurtki. Zdradzi także kilka sekretów, jak w efektowny sposób przerobić stare ubrania – a wszystko to przy akompaniamencie muzyki i kieliszku wina.

25 lutego

Polska Noc Kabaretowa 2023
Sala Ziemi Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14
25 lutego @ 20:00

Na scenie wystąpi cała czołówka polskich komików: kabaret Ani Mru Mru, kabaret Skeczów Męczących, kabaret Smile, kabaretu Paranienormalni, kabaretu Nowaki, kabaretu K2 i Szymon Łątkowski. Prowadzenie: Bartosz Klauziński.

Szczegóły tutaj

Stand-up Mocnych W Gębie # 52
Scena Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
25 lutego @ 20:00

Marcin Zbigniew Wojciech, od 17 lat na scenie i po 1500 występów przedstawi swój najnowszy program Sztos. Wieczór poprowadzi gospodarz sceny Krzysztof Jahns.

Szczegóły tutaj

Stand-up w Poznaniu – Wieczór Krakowskiego Humoru: Gryczka/Stańczyk/Chmiel/Zajda
CK Nowe Amore, ul. Sienkiewicza 22
25 lutego @ 20:00

Trzech standuperów i jedna standuperka, a wszyscy z Krakowa będą się mądrzyć na Jeżycach, w Poznaniu – i zamierzają to przeżyć…

Szczegóły tutaj

„Piękna i Bestia” – czas na wyczekiwaną premierę!
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych
25 lutego @ 14.00 i 19.00
26 lutego @ 13.00 i 17.00

Na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu wchodzi musical „Piękna i Bestia” na licencji Disneya, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Musical, na podstawie libretta Lindy Woolverton, oparty jest na znanej baśni o młodym księciu, którego czarodziejka uwięziła w ciele bestii. Tylko odwzajemniona miłość może zdjąć zły urok, który padł także na wszystkich mieszkańców zamku. Czas jednak ucieka – jeśli nikt nie pokocha Bestii, zanim opadnie ostatni płatek z ofiarowanej przez kobietę róży, wszyscy pozostaną zaklęci na zawsze…

Rolę Belli wykreują na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu Urszula Laudańska („Miss Saigon” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, „Irena” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu) i Joanna Rybka-Sołtysiak (m.in. „Kombinat” i „Footloose” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu). W Bestię wcielą się natomiast Rafał Szatan („Hair”, „High School Musical” w gliwickim Teatrze Muzycznym), Patryk Bartoszewicz („Mury Jerycha”, „Skrzypek na dachu” w Teatrze Muzycznym w Gdyni) i Karol Drozd („Rock of Ages” w Teatrze Syrena w Warszawie, „Footloose” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu), który jest również choreografem spektaklu.

Od lutego do czerwca zaplanowano ponad 30 spektakli „Pięknej i Bestii”. Bilety rozeszły się błyskawicznie, ale teatr zapewnia, że spektakl będzie równie często grany w sezonie 2023/2024.

26 lutego

Spektakl UV „W pracowni Ambrożego Kleksa”
Scena na piętrze, ul. Masztalarska 8
26 lutego @ 10:00 i 12:30

Teatr Pana O wraz z Ambrożym Kleksem zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Profesora Kleksa. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat, które dzięki niemu poznają bliżej nie tylko pana Kleksa, ale całą twórczość Jana Brzechwy.

Szczegóły tutaj

„SUKHISHVILI” Narodowy Balet Gruzji
Sala Ziemi Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14
26 lutego @ 16:00

Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” składa się z więcej niż 100 tancerzy i orkiestry, którzy na scenie tworzą niepowtarzalne widowisko, prezentując narodowe tańce i muzykę ze wszystkich regionów tego egzotycznego dla Polaków, górzystego kraju.

Szczegóły tutaj

BASTARDA TRIO – NIZOZOT
Dragon Social Club, ul. Zamkowa 3
26 lutego @ 19.00

Bastarda Trio to zespół działający od 2017 roku w składzie: Paweł Szamburski (klarnet), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela) oraz Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy).

26 lutego zespół zaprezentuje Poznaniu materiał z najnowszego, trzypłytowego albumu „Nizozot”, obejmującego muzykę trzech klanów chasydzkich dynastii Modrzyc, Szapiro i Koźnic. Oficjalna premiera albumu: 3 marca 2023.
BILETY ONLINE: bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 30 zł (studenci, emeryci, renciści). W dniu wydarzenia bilety dostępne jedynie na miejscu, godzinę przed koncertem (50 zł).

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: