Poznań na pomoc Bejrutowi

Bejrut fot. Kancelaria premiera
Poznańskie organizacje uruchomiły zbiórki dla poszkodowanych w wybuchu w Bejrucie. We wtorek po południu doszło tam do potężnego wybuchu, w którym co najmniej 113 osób straciło życie, a ponad 4 tysiące jest rannych.

W Libanie został ogłoszony dwutygodniowy stan wyjątkowy oraz trzydniowa żałoba narodowa. Wsparcie zaoferowały już organizacje z całego świata, w tym także z Poznania. Pomoc dla ofiar katastrofy organizuje m.in. poznański oddział Caritas, który uruchomił specjalną zbiórkę, na jaką można wpłacać datki: caritaspoznan.pl/bejrut. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc medyczną i żywnościową. Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej: Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297 Tytułem: Cel charytatywny – Bejrut.

Zbiórkę uruchomiła też poznańska fundacja Siepomaga. „Nie możemy pozostać bierni, obserwując tragedię, jaka rozgrywa się na naszych oczach. To tak naprawdę mogło zdarzyć się w każdym miejscu, gdzie produkowane lub przechowywane są chemikalia. Pokażmy naszą solidarność i wsparcie” – apeluje fundacja: siepomaga.pl/bejrut

Pieniądze dla ofiar wybuchu zbiera także Fundacja Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu. „Organizujemy pomoc dla Libańczyków! Pomóż razem z nami” – proszą jej przedstawiciele: medycynanamisjach/pomoc-dla-libanu.

O pomoc dla Bejrutu apelują też ogólnopolskie organizacje, w tym m.in. Polska Akcja Humanitarna: pah.org.pl/SOSBEJRUT/.

Przypomnijmy, że do Bejrutu wczoraj polecieli już z pomocą poznańscy strażacy.

UMP, el