Poznań: Na Hetmańskiej znów wypadek!

kontrola drogowa Hetmańska fot. policja

Doszło do niego około godziny 21.00 w niedzielę – samochód jadący w kierunku Starołęki uderzył w barierę na wysokości zjazdu na Dolną Wildę. Kierowcy nadal jadą tam za szybko.

Wypadek jest także kolejnym dowodem na to, że dotychczasowe działania miasta i policji nie bardzo są skuteczne. Przypomnijmy, że ZDM wprowadził spowolnienie ruchu do 50 km na godzinę, a policja regularnie ustawia tam patrole wyłapujące kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Na ulicy regularnie dochodzi do groźnych wypadków, które powodują przede wszystkim kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość: w lipca zginęła tam 26-letnia kobieta przechodząca przez jezdnię przejściem dla pieszych. W czerwcu samochód z dwójką 36-latków uderzył w słup trakcyjny. Obaj zginęli na miejscu. To tylko ostatnie śmiertelne wypadki, ale na tej ulicy praktycznie nie ma dnia, by nie doszło do kolizji lub wypadku.

Przypomnijmy, że jak informowaliśmy, miasto i radni osiedla Święty Łazarz chcieliby tam montażu stałych fotoradarów. Wspiera ich w tym policja, która w ciągu tylko jednego miesiąca kontroli na Hetmańskiej wykryła ponad 200 wykroczeń. Jednak fotoradarami i ich montażem zarządza Generalna Dyrekcja Transportu Drogowego, a ona nie przewiduje montażu fotoradaru w tym miejscu w najbliższej przyszłości.

Miasto wobec rozważa możliwość miejscowych zwężeń jezdni, bo to leży w jego kompetencjach. Czy zostaną wprowadzone i czy będą skuteczne – to się dopiero okaże.

Podziel się: