poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Na Hetmańskiej tylko 50 km na godzinę

Od dzisiaj na kolejnym odcinku ul. Hetmańskiej obowiązuje dopuszczalna prędkość 50 km na godzinę. Rano zostały ustawione stosowane znaki, a teraz policja będzie sprawdzać, czy kierowcy stosują się do ograniczeń.

Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Rolną i Dmowskiego. Do tej pory obowiązywała tam prędkość do 70 km na godzinę, którą zresztą i tak kierowcy bardzo często przekraczali, o czym świadczą choćby wypadki, do których na tym odcinku dochodzi bardzo często. W jednym z ostatnich na przejściu dla pieszych zginęła młoda kobieta.

I to właśnie wypadki były powodem wprowadzenia ograniczenia prędkości na tym odcinku ulicy przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. By poprawić bezpieczeństwo, od 19 lipca pomiędzy ulicami Rolną i Dmowskiego można jeździć maksymalnie 50 km na godzinę.

Przewidując opór kierowców w dostosowaniu się do ograniczeń, ZDM w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Kolejowej wyznaczy stanowisko do kontroli policyjnej. Na tym skrzyżowaniu zostanie też przeprogramowana sygnalizacja świetlna tak, by działała całodobowo, być może pojawi się także fotoradar – na ten temat trwają rozmowy między Zarządem Dróg Miejskich a Generalną Inspekcją Transportu Drogowego.

 

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Na Hetmańskiej tylko 50 km na godzinę