Poznań: Policja na Hetmańskiej. “Kilka godzin służby i 62 ujawnione wykroczenia”

kontrola drogowa Hetmańska fot. policja

Zgodnie z obietnicą poznańscy policjanci pilnują przestrzegania zasad ruchu drogowego na ulicy Hetmańskiej. “Kilka godzin służby i 62 ujawnione wykroczenia” – podsumowali dzisiejszy dzień.

Przypomnijmy: na początku sierpnia radni osiedla Święty Łazarz zaapelowali do policji o wzmożenie kontroli na ulicy Hetmańskiej. Tego dnia doszło tam do kolejnego wypadku z powodu przekroczenia prędkości przez kierowcę, co na tej ulicy jest normą i co doprowadziło do wielu poważnych wypadków. Z tego też powodu na odcinku ulicy od Dmowskiego do Rolnej obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. Jednak zdaniem radnych nikt tego nie przestrzega.

“Działania policji są bezskuteczne, mimo wprowadzonych już ograniczeń i wyznaczenia miejsc do kontroli prędkości, a poruszanie się ul. Hetmańską nadal może stanowić zagrożenie życia!” – napisali wówczas radni na swoim profilu społecznościowym. – “Kpiną jest fakt, że na tak niebezpiecznej ulicy, gdzie tylko w tym roku doszło do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym, Inspekcja Transportu Drogowego odmawia postawienia fotoradaru”.

Jednak funkcjonariusze policji zapewnili wtedy, że będą regularnie kontrolować ulicę – i jak się okazuje, dotrzymują słowa.
“Jak co dzień, wczoraj również byliśmy na Hetmańskiej, później na ul. Solnej. Tym razem trochę nietypowo. Pod czujnym okiem policyjnego drona sprawdzaliśmy, jak kierowcy przestrzegają przepisów” – informuje poznańska drogówka. – “Mieliśmy pełne ręce roboty. Kilka godzin służby i 62 ujawnione wykroczenia…”.

https://www.facebook.com/watch/?v=3952825144840910

Hetmańska jest drugą, po Głogowskiej, wypadkową ulicą Poznania. Ponad 95 proc. z nich jest spowodowanych nadmierną prędkością.

Podziel się: