Poznań: Mieszkańcy zaśpiewali wspólnie “Odę do radości”

Setki poznaniaków zaśpiewało wspólnie “Odę do radości”. Śpiewanie odbyło się w ramach akcji #dziękUjeEmy, która jest organizowana z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do UE.

– Pierwszego maja 2004 roku dwadzieścia pięć flag unijnych zostało wciągniętych na maszty w Dublinie – przypomniał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Wśród nich nasza, biało – czerwona. Przez te piętnaście lat zarówno Poznań, jak i Polska bardzo się zmieniły. Trudno nie wyrazić tej radości. To naprawdę wielkie chwile dla naszego kraju i miasta. Flaga Polski powiewa w Europie! Dziękuje wszystkim za to, że dzisiaj w sposób symboliczny uczciliśmy 15 rocznicę wstąpienia Polski do EU.

Przypadająca rocznica była mocno celebrowana w większości Polskich miast, które seryjnie dołączały do zorganizowanej przez Związek Miast Polskich akcji #dziękUjeEmy. Wspólnym elementem akcji miało być właśnie śpiewanie “Ody do radości”, oprócz tego każdy samorząd układał dodatkowo swój program wydarzeń (m.in. część miast zdecydowała się zorganizować koncerty). Zapytana kilka dni temu przez nas rzeczniczka prezydenta o sposób w jaki miasto będzie celebrować rocznicę odpowiedziała: – Obecnie ustalany jest ostateczny scenariusz obchodów. Szczegóły przekażemy w najbliższych dniach.

Szczegółów nie otrzymaliśmy i wszystko wskazuje na to, że w Poznaniu “Oda do radości” była jedynym elementem akcji. – W mieście dzieje się dzisiaj wiele wydarzeń, organizowanych przez różne instytucje – dyplomatycznie wyjaśnił Mariusz Wiśniewski. – Odśpiewanie “Ody do radości” było symboliczne, ponieważ wzięli w nim udział również mieszkańcy. U nas ciężar organizacji wydarzeń (związanych z rocznicą – red.) bierze na siebie marszałek województwa – dodał zastępca prezydenta.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze