Poznań: Miejskiego Sylwestra nie będzie?

Sylwester Miejski fot. UMP

Impreza nie odbyła się w 2020 i w 2021 roku ze względu na pandemię, a teraz wszystko wskazuje na to, że i w 2022 roku nie mamy co liczyć na Miejskiego Sylwestra. Powodem jest stan finansów Poznania.

O decyzji poinformował portal „epoznan”. Jak powiedziała portalowi Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta Jacka Jaśkowiaka, miasto kolejny rok z rzędu rezygnuje z urządzania imprezy sylwestrowej.

Powodem jest trudna sytuacja finansowa samorządu spowodowana decyzjami władz państwowych – chodzi tu między innymi o Polski Ład i tzw. Piątkę Kaczyńskiego, które mocno ograniczyły dochody samorządów. Do tego trzeba dodać gigantyczny wzrost cen energii elektrycznej i gazu, wzrost kosztów utrzymania oświaty i realizowania rozpoczętych inwestycji. Wszystko to sprawia, że miasto musi wdrożyć daleko idące oszczędności i jedną z nich jest rezygnacja z organizowania Miejskiego Sylwestra.

Przypomnijmy, że w tym roku nie odbędzie się także tradycyjny korowód z okazji Imienin Ulicy Święty Marcin  – tu jednak powodem jest trwający remont tej ulicy i przyległych do niej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: