urząd miasta fot. L. Łada

Poznań: Miejscy urzędnicy dostaną podwyżki?

Zapewnił o tym Jarosław Lange, przewodniczący Wielkopolskiej Solidarności. Rozmowy między władzami miasta a związkowcami trwają i są, jego zdaniem na dobrej drodze.

Przewodniczący Solidarności mówił o tym na antenie Radia Poznań. Jak powiedział, porozumienie między prezydentem a związkowcami jest już prawie gotowe, a odpowiednie uzgodnienia poczynione. Co prawda nie chciał mówić o szczegółach, zanim oficjalnie wszystkie kwestie nie zostaną uzgodnione, ale przyznał, że można to nazwać sukcesem, choć obie strony musiały trochę ustąpić.

Porozumienie ma zostać podpisane w ciągu kilku najbliższych dni i wtedy będzie wiadomo, jakie ostatecznie podwyżki dostali pracownicy magistratu. Przypomnijmy, że w liście do prezydenta w sprawie podwyżek, który podpisało ponad 1000 pracowników Urzędu Miasta Poznania, podano kwotę 700 zł. O tyle wyższe pensje chcieliby dostawać urzędnicy. Biorąc pod uwagę, jakie podwyżki otrzymali ostatnio prezydent, jego zastępcy, sekretarz i skarbnik miasta – nie jest to wygórowana kwota.

2.3 3 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze