Poznań: Mężczyzna, który groził radnym podczas sesji, znaleziony i skazany

Chodzi o groźby, które padły podczas dyskusji o Europejskiej Karcie Równości. Jeden z jej przeciwników krzyknął do radnych: “Mieliście przykład, co działo się w Gdańsku. Tu może być gorzej!”. Został schwytany i skazany.

Pamiętna, bardzo burzliwa sesja odbywała się 11 lutego 2020 roku. Na sali, właśnie ze względu na dyskusję nad Europejską Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn, pojawiło się wielu jej przeciwników z krzyżami i transparentami oraz zapalonymi gromnicami. Gdy radni ostatecznie Kartę uchwalili, jeden z jej przeciwników krzyknął: “Mieliście przykład, co działo się w Gdańsku. Tu może być gorzej!”.

Padały również inne epitety i wyzwiska, ale tylko to jedno stwierdzenie przewodniczący rady, Grzegorz Ganowicz, uznał za na tyle poważne, by, po konsultacji z miejskimi prawnikami, zgłosić je organom ścigania.

Zgłoszenie zostało przyjęte, policja rozpoczęła postępowanie, a w czerwcu opublikowała komunikat z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny. Mimo dysponowania całkiem pokaźną bazą jego zdjęć użyczoną przez wszystkie poznańskie media oraz danymi organizatorów protestu w sali sesyjnej – okazało się nagle, że nikt nie wie, kim jest mężczyzna, który groził śmiercią poznańskim radnym. W lipcu postępowanie zostało umorzone ze względu na to, że sprawcy nie udało się zidentyfikować.

Jednak policja najwidoczniej nie zaprzestała starań, ponieważ dzisiaj radny Wojciech Chudy poinformował w mediach społecznościowych, że policja jednak zidentyfikowała mężczyznę – to 63-letni Piotr P. Postawiono mu zarzut grożenia innej osobie, za co grożą nawet 2 lata więzienia.

Ostatecznie jednak sąd skazał mężczyznę na rok ograniczenia wolności, 30 godzin prac społecznych miesięcznie i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 metrów – jak poinformował radny. Mężczyzna nie przyznał się do winy i nie chciał składać wyjaśnień.

 

2 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze