Oświetlenie na Stadionie Warty Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Maszty oświetleniowe na stadionie Warty już stoją!

Cztery wieże oświetleniowe o wysokości około 25 m każda już stoją w “Ogródku” przy Drodze Dębińskiej. Zobaczcie zdjęcia Sławka Wąchały!

Remont “Ogródka” trwa od marca tego roku, a stał się możliwy dzięki temu, że podczas grudniowej sesji rady miasta radni podjęli decyzję o przeznaczeniu na ten cel ponad 2 miliony złotych. Za te środki podłączono już podgrzewaną murawę, uporządkowano teren wokół płyty, no i postawiono słupy oświetleniowe. Obok stanęły też kontenery, które tymczasowo będą pełniły funkcję pomieszczeń klubowych – dopóki nie powstanie nowoczesna hala.

Na boisku głównym, jak informowaliśmy, miały stanąć cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m, konstrukcje wsporcze do montażu opraw oświetleniowych, pomostów serwisowych wraz z balustradami i drabinami wejściowymi oraz kontenerowa stacja transformatorowa. Słupy wraz ze stacją transformatorową zostały dostarczone na plac budowy pod koniec kwietnia – a dziś ukończono ich stawianie.

Dzięki temu boisko Warty Poznań spełni jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN dla obiektów, na których mecze rozgrywają kluby z zaplecza ekstraklasy. Przypomnijmy, że obecnie właśnie z tego powodu Zieloni są zmuszeni rozgrywać swoje mecze w Grodzisku Wielkopolskim.

el

Dodaj komentarz

avatar