Poznań: Trwa budowa oświetlenia boiska przy Drodze Dębińskiej

stadion fot. PIM
W tzw. „Ogródku”, czyli na boisku piłkarskim przy Drodze Dębińskiej, rozpoczynają się zasadnicze prace związane z budową profesjonalnego i nowoczesnego oświetlenia płyty głównego boiska. Zakończenie prac budowlano-montażowych zaplanowano na maj.

– Inwestycja jest realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Do tej pory opracowany został projekt i zakończyła się żmudna procedura uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę. Przeprowadziliśmy pierwsze prace ziemne. Rozebrana została również konstrukcja nieużytkowanej trybuny zachodniej. Obecnie generalny wykonawca wytycza i wykopuje trasy, w których poprowadzone zostaną kable zasilające oświetlenie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na plac budowy trafiły już kręgi studni, które zostaną wykorzystane przy palowaniu miejsc wyznaczonych do montażu słupów oświetleniowych. Urządzenie do drążenia otworów w gruncie i formowania w nim pali, które przygotuje miejsca wyznaczone do budowy fundamentów pod słupy oświetleniowe, pojawi się na nim w przyszłym tygodniu.

Na boisku głównym przy Drodze Dębińskiej powstaną m.in. cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m, konstrukcje wsporcze do montażu opraw oświetleniowych, pomostów serwisowych wraz z balustradami i drabinami wejściowymi oraz kontenerowa stacja transformatorowa. Słupy wraz ze stacją transformatorową zostaną dostarczone na plac budowy pod koniec kwietnia.

– Po zakończeniu realizacji tej inwestycji i uzyskaniu profesjonalnego oświetlenia boisko będzie mogło spełnić jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN dla obiektów, na których mecze rozgrywają kluby z zaplecza ekstraklasy – dodaje Marcin Gołek.

PIM, el

Podziel się: