Poznań: Marszałek spotka się z ordynatorami oddziałów Szpitala Wojewódzkiego

Szpital Lutycka fot. szpital Lutycka
Konflikt personalny w szpitalu przybiera na sile. 24 ordynatorów szpitalnych oddziałów napisało list do marszałka skarżąc się na bałagan w placówce, który uniemożliwia im pracę. Sprawcą bałaganu jest ich zdaniem dyrektor Piotr Nowicki.

Piotr Nowicki został dyrektorem placówki w maju ubiegłego roku. Jak o tym informowaliśmy, miał przede wszystkim zająć się bieżącym wynikiem finansowym, bo szpital długo radził sobie dobrze, dopiero w ciągu ostatnich dwóch lat jego wynik finansowy się załamał. W 2016 roku zadłużenie wynosiło ponad 4 mln zł, w 2017 było ponad 8 mln zł, a w 2018 było prawie 19 mln zł. Dyrektor Nowicki znany był z sukcesów w tej dziedzinie – nadzorował fuzję trzech szpitali w Warszawie, których łączny dług wynosił ponad 800 mln zł i prowadził restrukturyzację Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, którego długi sięgały 168 mln zł. W obu przypadkach udało mu się wyciągnąć placówki z długów.

Jednak w Poznaniu praca nie szła mu dobrze, ponieważ popadł w konflikt z personelem szpitala. Ordynatorzy oddziałów skarżyli się, że wprowadza bałagan i chaos, z tego powodu na oddziałach brakuje leków, a planowe zabiegi muszą być przekładane. Konflikt narastał i w końcu dwudziestu czterech ordynatorów i personel kierowniczy napisało list do marszałka Marka Woźniaka, w którym twierdzą, że działania dyrektora zagrażają funkcjonowaniu szpitala. Autorzy listu zwrócili się z prośbą o spotkanie z zarządem województwa w tej sprawie – to marszałek sprawuje nadzór nad tym szpitalem. Marek Woźniak podczas rozmowy w radiu Emaus obiecał spotkanie ordynatorom w tej sprawie.

el

Podziel się: