czwartek, 29 lutego, 2024

Poznań: Ławica ucierpi przez upadek Neckermann Polska?

Jeszcze pod koniec maja wydawało się, że Neckermann Polska ma wielkie plany wobec Ławicy, które mogły znacząco pomóc poznańskiemu lotnisku.

Maciej Nykiel prezes biura podróży Neckermann Polska, które dzisiaj ogłosiło upadłość, pod koniec maja przekonywał, że Ławica jest jednym z najlepszych poznańskich lotnisk. – Chcemy rozwijać się dynamicznie razem z tym portem – deklarował.

Z tego też powodu Neckermann Polska planował z Poznania od jesieni wysyłać samoloty na: Kubę, Jamajkę, Mauritius, do Dominikany, do Tajlandii, RPA, na Cypr, Seszele, do Tanzanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowe kierunki w ofercie biura podróży miały być świetną opcją dla całej północno-zachodniej Polski.

Dzisiejsza wiadomość przekreśliła te plany. Neckermann Polska zdecydował się na ogłoszenie upadłości. – W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych – czytamy w oświadczeniu, pod którym podpisał się Maciej Nykiel.

Obecnie panuje duża nerwowość i zamieszanie. Pojawią się pierwsze informacje o turystach z Polski, którzy mają być wyrzucani z hotelów. Za granicami może przebywać obecnie nawet 3,6 tys. turystów z naszego kraju. Nad ich sprowadzeniem do Polski będzie teraz czuwać Mazowiecki Urząd Marszałkowski, który już w poniedziałek powołał sztab kryzysowy.

mat. pras. / archiwum /

Strona głównaPodróżePoznań: Ławica ucierpi przez upadek Neckermann Polska?