Poznań: Konrad Zaradny zostaje szefem POSUM

Komisarz Wyborczy w Poznaniu stwierdził wygaśnięcie mandatu Konrada Zaradnego – były więc radny już oficjalnie obejmie stanowisko dyrektora Poznańskiego Ośrodka Usług Medycznych. W radzie zastąpi go kolejny na liście Artur Gorwa.

Konkurs na szefa POSUM został ogłoszony w sierpniu, po zwolnieniu dotychczasowego dyrektora placówki, Krzysztofa Albińskiego, a pod koniec września okazało się, że wygrał go Konrad Zaradny, miejski radny oraz przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej. Radny musiał złożyć mandat, ponieważ pracy w miejskiej jednostce nie można łączyć z mandatem miejskiego radnego.

Konrad Zaradny ma 29 lat i jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jednak ze służbą zdrowia miał już do czynienia podczas pracy w szpitalu w Koninie. Natomiast jego doświadczenie w zarządzaniu finansami na pewno także się tu przyda – POSUM ma ogromne kłopoty finansowe od czasu śmierci dyrektora Piotra Nycza. Przypomnijmy, że dyrektor odszedł z POSUM wiosną 2018 roku, a miasto posądziło go o działanie na szkodę przychodni, między innymi przy organizacji przetargów i tworzeniu centrum senioralnego, które ostatecznie nie powstało – i powiadomiło CBA.

Sprawa ucichła w marcu 2019 roku – Piotr Nycz zmarł na zawał serca, tuż przed sesją rady miasta, na której miał wystąpić i obronić się przed zarzutami, bo nigdy nie przyznał się do winy.

Na stanowisku zastąpił go Krzysztof Albiński, jednak sytuacji POSUM to nie poprawiło – wręcz przeciwnie, bo z placówki zaczęli odchodzić pracownicy i lekarze. Ostatecznie Albiński został zwolniony i ogłoszono konkurs, który wygrał radny Koalicji Obywatelskiej. Czy jemu powiedzie się lepiej na tym pechowym stanowisku?

Źródło: Biuletyn Poznań

Podziel się: