Poznań: Kolejne zmiany w organizacji ruchu na węźle Lechicka/Naramowicka

Trasa tramwajowa na Naramowice fot. Sławek Wąchała

Remont Naramowickiej, która zyska nową nawierzchnię i prace wykończeniowe związane z wiaduktami drogowymi nad Lechicką – kierowcy na Naramowicach ostatnio znów stoją w korkach. Planowana zmiana organizacji ruchu ma im jednak ułatwić życie.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, „w celu ułatwienia dojazdu, zapadła decyzja o dodatkowym udostępnieniu fragmentu ul. Naramowickiej na odcinku między ul. Dworską a skrzyżowaniem ul. Karpiej i Sarmackiej. Zmiana zostanie wprowadzona w tym samym terminie co zamknięcie odcinka ul. Naramowickiej od ul. Karpiej/Sarmackiej do ul. Sielawy, tj. 18 maja. Kierowcy jadący od strony węzła Lechicka/Naramowicka zmierzając do ul. Dworskiej i Sielawy będą mogli wykorzystać kolejny fragment przebudowanej ulicy”.

Przypomnijmy, że kolejny etap prac na ul. Naramowickiej wiąże się ze zmianą organizacji ruchu, która wprowadzona zostanie w nocy z 17 na 18 maja. Nieprzejezdny będzie fragment ul. Naramowickiej pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Sarmacką i Karpią a ul. Sielawy. Objazd dla samochodów będzie nadal obowiązywał będzie przez al. Praw Kobiet i ul. Hilczer-Kurnatowskiej. Kierowcy mogą korzystać z udostępnionej al. Praw Kobiet na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Hilczer-Kurnatowskiej – przejazd w ograniczonym zakresie jest możliwy obiema jezdniami. Na ul. Hilczer-Kurnatowskiej nadal czynna będzie wyłącznie północna jezdnia. W zależności od postępu robót, przesunięciu mogą ulegać lokalizacje przystanków autobusowych. W kolejnym etapie wykonawca prowadzić będzie prace na odcinku od ul. Hilczer-Kurnatowskiej do ul. Jasna Rola, a następnie ułoży nową warstwę nawierzchni jezdni na całym remontowanym odcinku ul. Naramowickiej.

Podczas zbliżającego się etapu prac, przejezdna pozostanie ul. Łużycka na odcinku od ul. Naramowickiej do al. Praw Kobiet oraz ul. Naramowicka między ul. Łużycką a ul. Jasna Rola i dalej do ul. Hilczer-Kurnatowskiej. Zarówno dojazd, jak i wyjazd z ul. Sielawy możliwe będą ul. Łużycką. Dojazd do ul. Karpiej przewidziany jest od strony zachodniej ul. Sarmacką, a od południa przez rondo Karłowskiej-Kamzowej. Natomiast dojazd od północy możliwy będzie przez ul. Łużycką i Perkuna lub przez ul. Dziewanny i Madziarską do ul. Sarmackiej.

Od 14 maja obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w rejonie węzła Lechicka/Naramowicka. Wyłączony z ruchu został przejazd pod wiaduktami w kierunku ronda Obornickiego, dlatego jadący ul. Lechicką od mostu Lecha na zachód zostali przekierowani na drogę przy markecie i stacji paliw. Zmiana organizacji ruchu generuje duże korki w okolicy – miejmy nadzieję, że poprawki wprowadzone od 18 maja poprawią sytuację.

Prace wykończeniowe przy wiaduktach potrwają około dwóch miesięcy.,