Poznań: Kolejne imprezy odwołane z powodu koronawirusa

MTP już kilka dni temu przełożyły Poznań Motor Show i Salmed, przeniesione zostały także Targi Domów i Mieszkań. Odwoływane są kolejne duże imprezy.

W Poznaniu nie odbędą się dwa duże kongresy medyczne – Top Medical Trends o nowoczesnych metodach leczenia i diagnostyki oraz Międzynarodowa Konferencja Współczesnej Onkologii. Organizatorzy postąpili zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje przenoszenie masowych imprez na inne terminy. Na obu kongresach miało być nawet kilka tysięcy lekarzy, a zgodnie z zaleceniem GIS, obecnie należy szczególnie chronić personel medyczny.

Kongres Top Medicals Trends ma się odbyć pod koniec czerwca, a onkolodzy przyjadą do Poznania we wrześniu. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu zdecydował też o odwołaniu drzwi otwartych i spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W związku z aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym rozprzestrzeniającym się koronawirusem, prezes oddziału PAN w Poznaniu podjął decyzję o przesunięciu obrad 12. edycji Tygodnia Mózgu. Impreza miała się odbyć w dniach 16-209 marca, została przesunięta na termin jesienny (druga połowa października).

Jak informowaliśmy, w innych terminach odbędą się też Motor Show, Salmed oraz Targi Domów i Mieszkań.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
pseudonim
pseudonim

a imprezy biegowe tez beda odwolywac? Jakas dziesiatka ma byc 15.marca.