Poznań: Kobieta w ciąży wyrzucona przez właściciela mieszkania

policja fot. Sławek Wąchała
Wyszła z domu, a kiedy wróciła zamki w drzwiach były wymienione. Tak wygląda historia jednej z mieszkanek Grunwaldu, która jest w ciąży.

Kobieta wynajmowała tam mieszkanie od lipca tego roku. Co istotne, wynajmowała je bez podpisanej umowy. Jak natomiast zapewnia – opłacała czynsz na bieżąco. Po powrocie do domu, zamki w jej lokalu były zmienione. Jednocześnie jej rzeczy pozostały wewnątrz budynku. Zdenerwowana zdecydowała się zadzwonić na policję, ale usłyszała, że ma… się stawić na komendzie.

Właściciel lokalu miał zdecydował się na jej wyrzucenie z powodu dwójki jej dzieci, które mu przeszkadzały. Zdesperowana kobieta poinformowała o sytuacji również Magdalenę Górską, która jest pełnomocniczką prezydenta do spraw interwencji lokatorskich.

Ostatecznie lokatorce udało się powrócić do mieszkania. – Po długich rozmowach z właścicielem, przedstawieniu aspektów prawnych doszliśmy do porozumienia. Tym razem wezwany przeze mnie patrol policji stanął na wysokości zadania wspierając, nie szkodząc. Policja kryminalna również wsparła moje działania, wykazała się wiedzą w zakresie prawa lokatorskiego. Szkoda że niestety nie podejmują sami takich działań w momencie zgłoszenia – poinformowała Górska.

Jest to kolejna podobna sytuacja w ostatnim czasie w Poznaniu. Pod koniec października właściciel jednego z lokali również zdecydował się na przeprowadzenie eksmisji bez wiedzy lokatora. Wówczas skończyło się to jego zatrzymaniem. Więcej można przeczytać o tej sprawie tutaj:

Poznań: Lokatorka ze zlicytowanego mieszkania wróciła do domu. Ale na jak długo?

Źródło: Radio Poznań / Facebook / na

Podziel się:

Ostatnio dodane: