policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kobieta w ciąży wyrzucona przez właściciela mieszkania

Wyszła z domu, a kiedy wróciła zamki w drzwiach były wymienione. Tak wygląda historia jednej z mieszkanek Grunwaldu, która jest w ciąży.
Reklama

Kobieta wynajmowała tam mieszkanie od lipca tego roku. Co istotne, wynajmowała je bez podpisanej umowy. Jak natomiast zapewnia – opłacała czynsz na bieżąco. Po powrocie do domu, zamki w jej lokalu były zmienione. Jednocześnie jej rzeczy pozostały wewnątrz budynku. Zdenerwowana zdecydowała się zadzwonić na policję, ale usłyszała, że ma… się stawić na komendzie.

Reklama

Właściciel lokalu miał zdecydował się na jej wyrzucenie z powodu dwójki jej dzieci, które mu przeszkadzały. Zdesperowana kobieta poinformowała o sytuacji również Magdalenę Górską, która jest pełnomocniczką prezydenta do spraw interwencji lokatorskich.

Ostatecznie lokatorce udało się powrócić do mieszkania. – Po długich rozmowach z właścicielem, przedstawieniu aspektów prawnych doszliśmy do porozumienia. Tym razem wezwany przeze mnie patrol policji stanął na wysokości zadania wspierając, nie szkodząc. Policja kryminalna również wsparła moje działania, wykazała się wiedzą w zakresie prawa lokatorskiego. Szkoda że niestety nie podejmują sami takich działań w momencie zgłoszenia – poinformowała Górska.

Reklama

Jest to kolejna podobna sytuacja w ostatnim czasie w Poznaniu. Pod koniec października właściciel jednego z lokali również zdecydował się na przeprowadzenie eksmisji bez wiedzy lokatora. Wówczas skończyło się to jego zatrzymaniem. Więcej można przeczytać o tej sprawie tutaj:

Reklama

Źródło: Radio Poznań / Facebook / na

Podziel się!

9
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Grzegorz Grześ
Gość
Grzegorz Grześ

Co za skórwiel pierdolony !!!!

Wioletta Szutta
Gość
Wioletta Szutta

Tylko wynająć mieszkanie i masz pozamiatane, jak w tym przypadku

Merberos Knightmare
Gość
Merberos Knightmare

Jak się nie podpisuje umowy tylko na gębę, to pretensje należy mieć tylko i wyłącznie do siebie…

Paulina Suszka
Gość
Paulina Suszka

serio??
Umowa ustna jest tak samo ważna jak pisemna.

Paulina Suszka
Gość
Paulina Suszka

ale w Polsce ofiara zawsze jest sama sobie winna, obojętnie czy ktoś ją z brzuchem wywali z mieszkania czy rozjedzie na pasach…

R.J. Kawa
Gość
R.J. Kawa

Niema umowy niema sprawy można by uznać że kobieta włamała mu się na kwadrat prawo do wynajmowania nieruchomości jest kompletnie nie sprecyzowane i krzywdzące dla wynajmującego lokator może nie płacić niszczyć mieszkanie a i tak nie można się go pozbyć tragedia powinno to być bardzo szybko uregulowane

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

R.J. Kawa wystarczy isc podpisac umowę w obecnosci notariusza 🙂 tylko wtedy musisz placic w US haracz . Masz wybór , spokoj wewnetrzy i haracz lub samowolę wynajmującego twoje mieszkanie i nie płacisz do US

R.J. Kawa
Gość
R.J. Kawa

Edward Szwec haracz ,zdecydowanie ponieważ każdy chyba wie co potrafi US zrobić z człowiekiem

sssssss
Gość
sssssss

Pewnie chciała za darmochę mieszkać. To może wprowadźmy “najem seksualny” – podchodzisz do kobiety i mówisz “biorę cię w najem” i ona nie może nic poradzić.