policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kobieta w ciąży wyrzucona przez właściciela mieszkania

Wyszła z domu, a kiedy wróciła zamki w drzwiach były wymienione. Tak wygląda historia jednej z mieszkanek Grunwaldu, która jest w ciąży.

Kobieta wynajmowała tam mieszkanie od lipca tego roku. Co istotne, wynajmowała je bez podpisanej umowy. Jak natomiast zapewnia – opłacała czynsz na bieżąco. Po powrocie do domu, zamki w jej lokalu były zmienione. Jednocześnie jej rzeczy pozostały wewnątrz budynku. Zdenerwowana zdecydowała się zadzwonić na policję, ale usłyszała, że ma… się stawić na komendzie.

Właściciel lokalu miał zdecydował się na jej wyrzucenie z powodu dwójki jej dzieci, które mu przeszkadzały. Zdesperowana kobieta poinformowała o sytuacji również Magdalenę Górską, która jest pełnomocniczką prezydenta do spraw interwencji lokatorskich.

Ostatecznie lokatorce udało się powrócić do mieszkania. – Po długich rozmowach z właścicielem, przedstawieniu aspektów prawnych doszliśmy do porozumienia. Tym razem wezwany przeze mnie patrol policji stanął na wysokości zadania wspierając, nie szkodząc. Policja kryminalna również wsparła moje działania, wykazała się wiedzą w zakresie prawa lokatorskiego. Szkoda że niestety nie podejmują sami takich działań w momencie zgłoszenia – poinformowała Górska.

Jest to kolejna podobna sytuacja w ostatnim czasie w Poznaniu. Pod koniec października właściciel jednego z lokali również zdecydował się na przeprowadzenie eksmisji bez wiedzy lokatora. Wówczas skończyło się to jego zatrzymaniem. Więcej można przeczytać o tej sprawie tutaj:

Poznań: Lokatorka ze zlicytowanego mieszkania wróciła do domu. Ale na jak długo?

Źródło: Radio Poznań / Facebook / na

9
Dodaj komentarz

avatar
Grzegorz Grześ
Grzegorz Grześ

Co za skórwiel pierdolony !!!!

Wioletta Szutta
Wioletta Szutta

Tylko wynająć mieszkanie i masz pozamiatane, jak w tym przypadku

Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Jak się nie podpisuje umowy tylko na gębę, to pretensje należy mieć tylko i wyłącznie do siebie…

R.J. Kawa
R.J. Kawa

Niema umowy niema sprawy można by uznać że kobieta włamała mu się na kwadrat prawo do wynajmowania nieruchomości jest kompletnie nie sprecyzowane i krzywdzące dla wynajmującego lokator może nie płacić niszczyć mieszkanie a i tak nie można się go pozbyć tragedia powinno to być bardzo szybko uregulowane

sssssss
sssssss

Pewnie chciała za darmochę mieszkać. To może wprowadźmy “najem seksualny” – podchodzisz do kobiety i mówisz “biorę cię w najem” i ona nie może nic poradzić.